user's avatar
OC Forum koncept 2
NOVÉ FORUM V CENTRU DĚNÍ - varianta 2.
V návrhu nové identity pro OC Forum Liberec jsme postupovali v následujícím duchu. Vzhledem k povaze a lokalitě umístění obchodního domu, nelze zcela jasně definovat cílovou skupinu. Blízké napojení na terminál městské hromadné dopravy a stejně tak přilehlé historické centrum liberce přivádí do obchodního centra zákazníky napříč ekonomickými i sociálními vrstvami.  
Study case
V našem návrhu pracujeme se základním principem a  členěním v této struktuře:
žlutá barva vycházející z původního OC Ještěd pro Food, azurovou pro Fashion, sytě zelenou pro OOH a matně modrá pro Entertainment. Zároveň se soustředíme na písmeno O v názvu obchodního centra, jakožto centrálního bodu. Litera tvoří kruh, který v této variantě přiznáváme. 
O nám tvoří výchozí bod pro stavbu celé kompozice okolo které se vše odehrává. 

Barevnost typografie volíme podle daného tématu ať je to Fashion nebo Entertaiment, vždy nacházíme soulad mezi literou O jako hlavním motivem v pozadí, tak i hlavním claimem nebo perexem. 

Barevnost backgroundu střídáme podle nálady a zároveň tak abychom zachovaly dobrou čitelnost i pro typografii položenou do kurzívy vždy tak aby se klient mohl soustředit. 
S pravidlem tak, že hlavní sdělení obchodního centra Forum Liberec zůstává prioritou 
i v případě propagace jiné značky či obchodu.
Příklady použití jednotlivého dělení pro klasický formát. V popředí využíváme personu 
k přiblížení tématu a jednotlivé grafické prvky jako doplnění, nebo upřesnění sdělení copy.
U nás je komedie a horor jenom v kině, restartujeme pro vás prodejnu, jsou claimy využívané jako copy pro interní OOH a Entertaiment. 
Příklad použití barvy a kompozice v různých formátech pro print LCD, CLV a roll-up do obchodního centra i pro kampaň.
Příklad použití zalomení do formátu BB.
Navigace se minimalizuje na podstatnou barevnost s centralizovaným kruhem který udává směr. Kruh lze otáčet dle potřeby aniž by narušoval kompozici. 
Ukázka změny směru bez nutnosti měnit kompozici navigace.
Online komunikace
Nedílnou součástí komunikace se zákazníkem je přesah mezi osobním prostorem v online a propagací OC Forum k zákazníkovi. Může to být propagace formou události, pozvánky nebo sdílením například animace, zábavného copy, soutěžemi v online prostředí či připomínkou slev, nebo zprávou například o změně otevírací doby.
Příklad zalomení formátu na sociálních sítích.
Ukázka zalomení propagace v rámci obchodního centra.
Shrnutí
V tvorbě celé komunikace jsme se oprostili od používání draftu nového loga a používáme pouze prostou typografii z logotypu stávajícího. Uvědomujeme si, že to není zcela správný postup. Nový logotyp nás však zahází mezi úzké mantinely a nedovolil by nám se jak barevně tak kompozicí rozkreslit.
OC Forum koncept 2
0
77
0
Published:

OC Forum koncept 2

0
77
0
Published:

Creative Fields

Attribution, Non-commercial, No DerivativesAttribution, Non-commercial, No DerivativesAttribution, Non-commercial, No Derivatives