nové FORUM V CENTRU DĚNÍ - varianta 1.
V návrhu nové identity pro OC Forum Liberec jsme postupovali v následujícím duchu. Vzhledem k povaze a lokalitě umístění obchodního domu, nelze zcela jasně definovat cílovou skupinu. Blízké napojení na terminál městské hromadné dopravy a stejně tak přilehlé historické centrum liberce přivádí do obchodního centra zákazníky napříč ekonomickými i sociálními vrstvami.  
Study case
V našem návrhu pracujeme se základním principem a  členěním v této struktuře:
žlutá barva vycházející z původního OC Ještěd pro OOH, azurovou pro Food, lososová pro Fashion a červená pro Entertainment. Zároveň se soustředíme na písmeno O v názvu obchodního centra, jakožto centrálního bodu, respektive pomyslného kruhu, okolo kterého se vše v centru děje a otáčí. 

V typografii jsme sáhli do kontrastu s kovově modrou barvou, v podstatě scelovacím pojidlem, a právě díky ní se snažíme vizuální identitu oživit, rozpohybovat. Snažíme se vnímat konkrétní formát jako uzavřený, statický a přinášet do něj pohyb, drama a prostor, pro zamyšlení a hravost. Působit aktivně a zároveň udržet napětí v brandingu.
Koncept se snažíme řešit mladě a na první pohled neplánovaně. Konkrétní využití najdeme nejen v propagování obchodního centra, ale zároveň jak je nastíněno v návrzích, i v propojení s obchodními značkami uvnitř OC Forum Liberec. 


Použití copy v možné animaci, jako navigační a propagační prvek pro OC.
Příklad vizuální komunikace formou leafletu. V konceptu počítáme s nestandardním umístěním nebo odložením formátu do volného prostoru. Tzv. přistupovat ke čtení použité typografie lze hned z několika úhlů. 
Příklad leafletu definovaného na výšku. V náhledech je focus na entertaiment a food v kontrastu kovově modré.
Při tvorbě online se nedokážeme ubránit pocitu z fashion. Ano, nákupní tašky jsou klišé, které si zákazník odnáší formou zboží v nákupní tašce, je potřeba vyvážit i tím že si odnáší i dobře odprezentované a zapamatovatelné copy z libereckého centra dění. 
Příklad jednoduchého a přehledného použití navigace v barevné kombinaci původního OC Ještěd a kovově modré typografie pohrávající si s formátem.
Draft možné navigace a propagace na CLV vitrínách a LED panech v OC i mimo něj.
Příklad vizuální komunikace pro obchodní akce typu "hard to sell", v kultivovaném podání s hravou typografií v pevné kompozici.
Možný způsob použití sdílené propagace konkrétního obchodu či akce ve vizuální komunikaci OC Forum Liberec s příkladem použití copy v propagaci značky.
Online komunikace
Nedílnou součástí komunikace se zákazníkem je přesah mezi osobním prostorem v online a propagací OC Forum k zákazníkovi. Může to být propagace formou události, pozvánky nebo sdílením například animace, zábavného copy, soutěžemi v online prostředí či připomínkou slev, nebo zprávou například o změně otevírací doby.
Příklad aplikované animace na sociálních sítích.
Shrnutí
V tvorbě celé komunikace jsme se oprostili od používání draftu nového loga a používáme pouze prostou typografii z logotypu stávajícího. Uvědomujeme si, že to není zcela správný postup. Nový logotyp nás však zahází mezi úzké mantinely a nedovolil by nám se jak barevně tak kompozicí rozkreslit.
OC Forum koncept 1
0
84
0
Published:

OC Forum koncept 1

0
84
0
Published:

Creative Fields

Attribution, Non-commercial, No DerivativesAttribution, Non-commercial, No DerivativesAttribution, Non-commercial, No Derivatives