Klient: Politan
Zakres:
Projekt logo
​​​​​​​
Wyzwanie
Stworzenie rozpoznawalnego logo dla uznanej polskiej firmy artykułów gospodarstwa domowego - Politan. Logo w kontekście pandemii wirusa COVID-19, a w konsekwencji, zmiany nawyków nabywania produktów (lokalność), w jasny sposób miało sugerować polskie pochodzenie produktu
.
Projekt logo
Proces stworzenia minimalistycznego, a zarazem silnego i bezpośredniego logo obejmował: zaprojektowanie sygnetu (znaku graficznego), logotypu (przekazu tekstowego) oraz sloganów (haseł towarzyszących).
Zastosowana paleta kolorystyczna oraz opracowany projekt graficzny w jasny i bezpośredni sposób nawiązują do flagi polskiej. Cały znak został oparty na ikonie tarczy, która ma symbolizować ochronę i zabezpieczenie polskiej gospodarki.


Ze względu na zróżnicowany i obszerny wachlarz produktów firmy Politan (Gosia, Amigo, Helios i Sensit), na potrzeby projektu, zostały przygotowane liczne wizualizacje prezentujące zastosowanie unikatowego symbolu.
Jednym z wyzwań, było opracowanie na podstawie gruntownego insightu konsumenckiego — unikatowej i spójnej palety haseł towarzyszących logo, na które składał się sygnet (tarcza) oraz logotyp (POSTAW NA POLSKIE).

Chcesz porozmawiać, spotkać się lub otrzymać ofertę?
Zacznijmy pracować nad twoją marką!

Politan
Published:

Project Made For

Politan

Stworzenie rozpoznawalnego logo dla uznanej polskiej firmy artykułów gospodarstwa domowego - Politan. Jednym z wyzwań było również opracowanie na Read More

Published: