Project Views
Appreciations
243
Followers
35
Following
0
Scenografka i kostiumografka. Absolwentka ASP w Poznaniu i ASP w Krakowie. Od kilkunastu lat współpracuje z reżyserem Markiem Fiedorem przy realizacjach teatralnych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi. W 2012 roku zdobyła I nagrodę za ilustracje w konkursie Rzecznika Praw Dziecka Nie ma… Read More
Scenografka i kostiumografka. Absolwentka ASP w Poznaniu i ASP w Krakowie. Od kilkunastu lat współpracuje z reżyserem Markiem Fiedorem przy realizacjach teatralnych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi. W 2012 roku zdobyła I nagrodę za ilustracje w konkursie Rzecznika Praw Dziecka Nie ma dzieci są ludzie. Jest autorką ilustracji do książek Tomasza Trojanowskiego. W 2007 i 2008 roku za ilustracje do Wielkiego powrotu oraz Uciekinierów została nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY. W 2015 roku zdobyła III nagrodę w konkursie Wydawnictwa Widnokrąg za ilustracje do bajek La Fontaine’a. Książka została nominowana do nagrody IBBY w 2015. Jest autorką ilustracji do książki „Potworaki usypiaki” Anety Todorczuk-Perchuć. Wydanej w 2015 roku.
Jako rysownik zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach satyrycznych, w 2015 i 2016 III nagrody w konkursie Muzeum Karykatury w Warszawie Cztery Pory Roku.
Swoje prace malarskie wystawia w wielu galeriach (nika.art.pl)
Studiuje na podyplomowym kierunku „Literatura i książki dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” na Uniwersytecie Warszawskim.
Od roku prowadzi autorskie warsztaty artystyczno-edukacyjne „Rysobookożercy” dla dzieci w wieku 6-12 lat w Przystanku Kultura w Piasecznie i GOK w Mysiadle.
Read Less
  • grafik/sekcja artystyczna
    ITI — Warsaw, Poland
  • Centrum Kultury — Piaseczno, Poland
View Full Resume
projekty graficzne logo, publikacji, zaproszeń, kart okolicznościowych, wizytówek
Member since: