Link do Memlinga to gra miejska, którą stworzyłyśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Polskiej Animacji, Grupą Smacznego, Muzeum Narodowym w Gdańsku i Teatrem Szekspirowskim, dzięki dofinansowaniu Miasta Gdańska oraz pod patronatem medialnym Radia Gdańsk.
Gra zrealizowana została przy użyciu aplikacji Huntly i można było w nią grać od 1 do 31 października 2017.
Dzięki Linkowi do Memlinga udało nam się wywabić setki gdańszczan z domów i zaprosić ich na niezwykły spacer uliczkami gdańskiej starówki, opowiedzieć niezwykłą historię zaginionego obrazu i zaangażować graczy w misję jego uratowania. Zaprezentowałyśmy też "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga w całkiem nowej wersji graficznej - w czasie trwania gry odpowiednik mógł stanąć tuż obok dzieła mistrza.
"Pewien demoniczny historyk sztuki Ł. Geniusz postanowił zostać najbardziej wpływowym kolekcjonerem na Ziemi i posiąść wszystkie sto najważniejszych dzieł sztuki dawnej. Za pomocą skonstruowanego przez siebie wehikułu ruszył w podróż poprzez historię, rabując jeden obraz po drugim.
Ostatnim dziełem, na który się połasił złoczyńca, jest Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Jednak tajemniczym zbiegiem okoliczności, wehikuł nie zadziałał jak trzeba. Tryptyk rozpadł się na części, a każda z nich została przeniesiona w miejscu i czasie...
Pozostał jednak cień nadziei. Sąd Ostateczny ma bowiem swojego strażnika. Ducha pewnego bardzo ważnego dla obrazu człowieka, który w ramach pokuty za popełnione niegodziwości czuwa nad nim przez wieki po swojej śmierci. Teraz potrzebuje on Twojej pomocy. Jesteś jego ostatnią deską ratunku!"
(ze wstępu do scenariusza gry)
Projekt planszy umiejscowionej w Muzeum Narodowym obok oryginalnego obrazu "Sąd Ostateczny Hansa Memlinga".
Przygoda rozpoczynała się przy Złotej Bramie w Gdańsku - w zasięgu standu informującego o wydarzeniu
Animowane gify kończące poszczególne etapy gry:
Rebus ukryty na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego był jedną z zagadek do rozwiązania.
Ulotki promujące wydarzenie.
Plakat.
Zdjęcia z czasu trwania gry.
Po dotarciu do mety zwycięzcy mogli nakleić naklejkę ze swoim imieniem lub zabawnym tekstem na planszy przedstawiającej Sąd Ostateczny. Bohaterowie Memlinga ożyli, żeby wyrazić wdzięczność dobroczyńcom obrazu!
Dziękujemy!
Link do Memlinga - GRA Miejska
41
580
4
Published: