Tomek Spera's profile
Piotr Saul - web portfolio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Piotr Saul - artist, painter
To co maluję można nazwać nowym fowizmem, rozwinięciem konwencji streetartowej, czy też fantastyką.
W swoich obrazach przedstawiam wymyślone pejzaże, baśniowe światy lub postacie... 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
To co maluję można nazwać nowym fowizmem, rozwinięciem konwencji streetartowej, czy też fantastyką. W swoich obrazach przedstawiam wymyślone pejzaże, baśniowe światy lub postacie. Sampluję zdjęcia tworząc malarstwo kolażowe i zestawiam to z malarstwem strukturalnym. Stronię od pokazywania świata wprost. Zależy mi na ukazaniu afirmacji życia poprzez tematykę, barwne sylwetki ludzi i zwierząt oraz żywe kolory. Moje obrazy mają cieszyć oko  i skupiać uwagę na dłuższą chwilę. Korzystając z  zastosowań  malarskich i technologicznych wprowadzam widza w tajemniczy, owiany mgłą świat, który na chwilę pozwala oderwać się od codzienności implementowanej przez media i otoczenie. Staram się poprzez ten świat zaintrygować widza, skupić jego uwagę na emocjach autora i podzielić się własnymi przeżyciami, które same w sobie dotyczą w jakiś sposób codzienności ale widzianej w krzywym zwierciadle. Maluję techniką olejną i akrylową, tworze kolorowe plamy  tła  używając puszki spreju oraz  farb do tkanin czy do szkła. Dodatkowo nanoszę na płótna różne media : impast, werniks damarowy, terpentynę czy olej lniany. Wykorzystuję szablony malarskie, markery akrylowe, folię w płynie i farby świecące w ciemności. Korzystam nieraz  z suszarki do tworzenia nietypowych struktur i materii. Wyszukuję coraz to nowszych technologicznych zastosowań w malarstwie w celu zwiększenia jego atrakcyjności.
 
W moim malarstwie ściennym z kolei można zauważyć upodobanie do symetrycznych totemicznych bożków. Są one odzwierciedleniem wiary w jednostkę i w siłę samego siebie, nie tyle fizyczną co duchową. Cieszy mnie tez fakt samego zestawiania symetrycznych form i barwnych plam z komiksowymi, graficznymi postaciami, maskami czy przedmiotami. 
Piotr Saul - web portfolio
Published:

Piotr Saul - web portfolio

Web portfolio made for my friend Piotr Saul. Responsive, minimal design for best present his works. http://www.piotrsaul.pl/

Published: