Bękarty -'s profile
Malta Festival 2021
Malta Festival Poznań 2021 odbył się pod hasłem „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Po zimie spędzonej w lęku o siebie i bliskich, lockdownie i związanym z nim zamknięciu w wirtualnym świecie chcieliśmy powrotu do normalności, ponownego uziemienia, otwarcia na spotkania ciało w ciało, tu i teraz, wspólnego przeżywania artystycznych zaskoczeń, zachwytów, wątpliwości.

I tak się stało, tłumy publiczności odwiedzały co wieczór park Wieniawskiego, gdzie w tym roku stanęło miasteczko festiwalowe. O miejsce na trawie trudno było na spektaklach Agnieszki Smoczyńskiej czy Cezarego Tomaszewskiego, na koncertach Meli Koteluk, Jazz Bandu Młynarski-Masecki czy Karoliny Czarneckiej ze Skowronkami. Tegoroczna edycja pokazała, że ludzie są spragnieni spotkań w naturalnych warunkach, w parku i na ulicach miasta, pod drzewem i na murku, w słońcu i pod parasolem, stęsknieni za wspólnym przeżywaniem sztuki na żywo.

Temat oporu, solidarności i zaangażowania określił znaczną część wydarzeń Malty 2021. Jednak Malta to również pokazy tryskających energią cyrkowców, performerów i muzyków, spektakle familijne i warsztaty, rozgrzewki, chill na trawie czy szalone tańce na silent disco. 

foto: Klaudyna Schubert, Maciej Zakrzewski, Bękarty
Malta Festival 2021
48
435
0
Published:

Malta Festival 2021

48
435
0
Published:

assets