Bękarty -'s profile
Malta Festival 2020
Malta w czasie zarazy.

Confetti, torty, szampany, muzyka, zabawa do rana. Upalny tydzień pod koniec czerwca. Prawie dziesięć dni celebracji trzydziestych urodzin festiwalu z przyjaciółmi, znajomymi i nieznajomi.

Tak wyobrażaliśmy sobie ten moment, zaczynając projektować identyfikację jeszcze pod koniec 2019 roku. Korzystając z archiwum Malty zebraliśmy trzydziestoletnią historię graficzną festiwalu, którą zinterpretowaliśmy, łącząc całość postacią Juno – boginią bogów, niebios, płodności, witalności i opiekunką piękna. Wykorzystując jej twarz w identyfikacji spięliśmy klamrą trzydzieści lat – nawiązaliśmy do maski z pierwszego plakatu z 1991 roku Krzysztofa Dziemskiego i Macieja Koszeli. Na początku marca 2020 byliśmy gotowi z komunikacją, a chwilę później założyliśmy na twarze maseczki. Na twarz Juno też.

Wizja głośno i donośnie fetowanych urodzin przeistoczyła się w wiele mniejszych działań rozciągniętych na kilka miesięcy. „Kroki“, które festiwal rytmicznie odmierzał zmierzając do „normalności“ wymagały dodatkowych twarzy bogini. Początkowo zaprojektowana w trzech wersjach, z biegiem czasu zyskiwała kolejne.

Magazyn towarzyszący festiwalowi, zawsze w czasie jego trwania, został wydany dopiero po wszystkich działaniach i stał się także raportem, swoistym dziennikiem z zapisem czasu życia festiwalu podczas „zarazy“.
Zdjęcia z festiwalu pochodzą z archiwum Fundacji Malta.​​​​​​​
Malta Festival 2020
213
1.7k
2
Published:

Malta Festival 2020

213
1.7k
2
Published: