Technologie Wody - The Game

 • 1599
 • 56
 • 5
 • Technologie Wody - The Game
  A flash game for Polish portal.

  CEL PRZEDSIĘWZIĘCIA:
  - wzmocnić wizerunek i świadomość marki
  - zwiększyć ruch na stronie
  - edukować na temat konieczności oczyszczania wody
  - pozyskać wiedzę o targecie
  - "call to action" w zabawowej formie

  ZAŁOŻENIA GRY
  Dzisiejsi gracze i tzw. casual-gamers
  Potrzeba zindywidualizowania własnego profilu wśród użytkowników sieci to element powszedni. Internauta (gracz) chce czuć się inny, pragnie wyróżniać się z tłumu innych użytkowników. To właśnie dlatego większość serwisów i portali oferuje użytkownikom awatary (czyli indywidualne profile z miejscem na zdjęcie/obrazek), pod którymi można dodać krótki opis odzwierciedlający aktualny stan emocjonalny bądź fizyczny, np. "nie lubię poniedziałków". By jeszcze mocniej zaktywować internautów portale i serwisy coraz częściej przyznają punkty poszczególnym ich użytkownikom za komentarze i opinie. Punkty, mimo że nie przekładają się na materialny zysk, działają stymulująco.

  Ponadto, umożliwiając użytkow
  nikowi personalizację jego profilu dajemy mu możliwość, by poczuł się szczególnie, by wiedział, że nie jest nam obojętny. Chcemy by gra opierała się o wyżej opisany mechanizm. Gracz nie otrzymuje założonego przez z góry bohatera, ale sam go tworzy – ma wpływ na jego wygląd i cechy. Spersonalizowanie postaci przekłada się bezpośrednio na większe zaangażowanie gracza.

  OPIS ŚWIATA
  Świat gry to wyimaginowany, podwodny mikrokosmos. Tutaj woda jest podstawowym budulcem każdego organizmu i struktury. Co więcej - z wody można wytwarzać przedmioty, narzędzia itp. Woda jest dobrem absolutnym. Woda jest środkiem i celem. Potrzebna jest dosłownie do wszystkiego. W świecie gry istotna jest nade wszystko jedna właściwość – stopień czystości wody, a więc im czystsza, tym bardziej wartościowa. Trzeba podkreślić fantastyczny, niemal bajkowy charakter świata gry. Wprawdzie woda z gry jest jak najbardziej podobna do tej realnej, ale cała reszta rządzi się swoimi prawami.
  Gra jest dostępna pod adresem: http://gra.technologiewody.pl/
  Zespół Elastiki był odpowiedzialny jedynie za realizację gry.

  W SKŁADZIE:
  Błażej Zagańczyk, www.elastika.pl - koncepcja, design i grafika
  Paweł Bartnik, www.centrala.pro & www.elastika.pl - koncepcja, sound design
  Cyprian Piwowarski, artefakt film - koncepcja postaci, modeling, rendering 3D
  Mateusz Bukała - animacje flash, poskładanie grafiki
  Paweł Tatar - bazy danych