Odra Studio's profileKamil Lach's profile

Mate Moc

Projekt dla pierwszego w Polsce napoju yerba mate, który naparzany jest tradycyjną metodą paragwajską. Oznacza to, że prawdziwy czysty napar miesza się ze świeżymi sokami owocowymi. Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu wizerunku produktu. 

Postawiliśmy na nawiązania do wyjątkowej mocy yerby i jej pochodzenia. Podczas projektowania etykiet stworzyliśmy rysunki, które w luźny sposób wymieniają się między sobą w zależności od smaku Mate Moc. Wyraźne kolory, odjechane kształty liści, rysunkowe owoce, pofalowane kreski, pioruny i papugi są odwołaniem do dzikiej natury magicznej rośliny.  

Tymi samymi wytycznymi kierowaliśmy się tworząc znak Mate Moc. Został narysowany odręcznie za pomocą ostrych, nieregularnych krawędzi. Symbol mocy to wystrzelone o. 

Odpowiadamy też za projekt strony produktu i infografikę, na której pokazaliśmy proces produkcji Mate Moc - od paragwajskiej uprawy yerby, poprzez zbiory i suszenie, transport, naparzanie i sokowanie, po dystrybucję w polskich sklepach.

Na sesji zdjęciowej stworzyliśmy scenografię, która odwołuje się do etykiet napojów i przygotowanej przez nas animacji. Jest kolorowa, naturalna i luźna, co dobrze oddaje właściwości napoju. ​​​​​​​


Mate Moc
Published:

Mate Moc

Published: