Book cover design for Lukasz Orbitowski "Kult" novel
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
Co działo się w 1983 roku? Jaka wtedy była Polska? 

1983, rok, w którym, działacz katolicki z Oławy- Kazimierz Domański według własnych relacji doznał objawień. Czas, w którym Polska Ludowa żyła w beznadziei. Dopiero po 3 latach, 17 styczna 1986 roku Episkopat Polski stwierdził brak nadprzyrodzoności objawień oraz błędy doktrynalne. Do tego czasu dziesiątki tysięcy pielgrzymów nadciągało do podwrocławskiej miejscowości. Generał Jaruzelski mówił o religijnej ciemnocie. Milicja szykanowała odwiedzjących pątników. Jednak nie miało to wpływu na wierzących w objawienia.

Głównymi bohaterami „Kultu” są rencista Heniek i jego brat Zbyszek. Pierwszy z nich uporczywie dąży do wybudowania majestatycznego sanktuarium, który ma być poświęcony przez samego papieża Polaka. Zbyszek uporczywie lawiruje między poczuciem rodzinnej lojalności a oczekiwaniami przyjaciół, tworzących lokalną partyjno-kościelną elitę. Kocha on kobiety, taką samą miłością, jak żonę i dzieci.

„Kult” to najnowsza, najbardziej dojrzała powieść Łukasza Orbitowskiego. Jest to historia o miłości, stracie, odkupieniu win, cudach, tajemnicach i lojalności.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
KULT book cover
32
200
3
Published:

KULT book cover

Book cover design, with custom, made typography, Łukasz Orbitowski "Kult"
32
200
3
Published:

Tools