user's avatar
Projektas – MEDIJŲ RYŠYS
Projektas: MEDIJŲ RYŠYS
Mokykla: Tauragės Žalgirių gimnazija
Autoriai: Gabijus Rudys gabijusrudys@gmail.com, Erta Samuolytė ertasamuolyte@gmail.com, Laurynas Šemeta, laurynassem@gmail.com, Laimonas Šiaudvytis laimonas0810@gmail.com 
Konsultavusi mokytoja: mokytoja metodininkė Regina Remeikienė, regina.remeikiene@gmail.com 
Darbo vadovai: prof. dr Remigijus Venckus remigijus.venckus@vgtu.lt, doc. dr. Eglė Jaškūnienė egle.jaskuniene@vgtu.lt, lekt. Jovilė Barevičiūtė jovile.bareviciute@vgtu.lt, lekt. Remigijus Ruokis remigijus.ruokis@vgtu.lt

LOGOTIPAI grupės narių monogramos
Logotipų idėjos: Visos grupės narių logotipuose panaudoti inicialai (monogramos), labiausiai atspindintys individualų požiūrį į kūrybą ir medijas. 

Gabijaus Rudžio logotipe panaudoti inicialai yra minimalūs, linijiniai. Vientisai formai pagyvinti panaudotas šviesus taškas, kuris asocijuojasi su žuvies, vandens gyvio, atvaizdu. Astronomijos žinynuose teigiama, kad „Vanduo simbolizuoja pasąmonę, žinių gilumą, to, kas dar nepažinta, paslaptingumą. Pažinti žuvis – tarsi leistis į vandenyno gelmę, nežinia, ką ten patirsime, ką sužinosime, kas mums nutiks. Vanduo slepia galybę paslapčių, kurių negalime pamatyti. Taigi ir jame nardančioms žuvims suteikiama šios paslaptingos substancijos savybių. Žuvims priskiriamos simbolinės reikšmės – amžinybė, vaisingumas, kūrybingumas, moteriškumas, sėkmė, laimė, žinios, transformacija.“ Taigi šio logotipo autoriui nesvetimas kūrybingumo, žinių siekimo, paslapties įminimo siekis.

Laimono Šiaudvyčio logotipas taip pat sukurtas iš inicialų. Vyrauja  juoda ir rožinė spalvos. Žinynuose teigiama, kad „rožinė spalva simbolizuoja romantizmą, švelnumą, lyriškumą ir sveikatą". Juoda spalva reiškia: „Juoda spalva – baltos priešingybė. Simbolizuoja išmintį, išsilavinimą, eleganciją. Taip pat reiškia kilnumą, tyrumą, rimtumą bei iškilmingumą".

Ertos Samuolytės logotipo forma primena kaspino juostelę. Dominuoja tamsiai žalia spalva. Žinynuose teigiama, kad „Žalia yra gamtos spalva. Ji simbolizuoja augimą, harmoniją. Žalia turi stiprų emocinį susiejimą su saugumu. Be to, tamsiai žali atspalviai asocijuojasi su ambicijomis.“ Logotipas elegantiškas. Elegancija reiškia dailumą, skoningumą, mokėjimą rengtis, galantišką elgesį.

Lauryno Šemetos logotipe dominuoja juoda ir violetinė spalvos. Žinyne teigiama, kad „Violetinė simbolizuoja ateitį, žmonių vaizduotę ir svajones, tačiau kartu ramina kylančias emocijas. Ji neleidžia žmonėms pasiduoti savo svajoms, priverčia į pasaulį žvelgti realistiškai", o „spalvų psichologijoje juoda simbolizuoja apsaugą nuo emocinio streso. Ji sukuria barjerą tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulio. Patogumo siekiama slepiant savo pažeidžiamumą ir neužtikrintumą savo jėgomis".
FOTOGRAFIJŲ CIKLAS Graffiti
Fotografijų idėja: Graffiti – tai chuliganizmas ar gatvės menas? Miesto gatvėse yra labai daug graffiti piešinių arba užrašų. Žmonės juos vertina skirtingai: vieni laiko vandalizmu, o kiti - gatvės menu. Šiose nuotraukose kūrybinės grupės autoriai fotoaparatu užfiksavo graffiti ir kaip meno, ir kaip vandalizmo ženklą. Kūrybinės grupės narys Laurynas, visą gyvenimą besidomintis graffiti estetika, teigia, kad dėmesį patraukia harmoningi spalviniai deriniai ir išraiškingos formos. Kita grupės narė Erta teigia, kad ją graffiti domina dėl to, kad piešiniai aptinkami neįprastose pastatų vietose ir leidžia suvokti, jog kūrėjai labai rizikuoja. Grupės narys Laimonas teigia, kad jo dėmesį patraukia graffiti meno laisvės išraiška ir maištas nusistovėjusioms gyvenimo taisyklėms.O savo draugams pritardamas Gabijus pastebi graffičiuose išreiškiamą politinę žinutę.
VIDEOFILMAS Miškas su ryšiu
Videofilmo idėja: Filmas yra reklamos tipo, kuriame pristatomas naujas produktas, galintis padėti išspręsti didelę problemą – silpną mobilųjį ryšį miške. Kūrinio siužetas humoristinis, sukeliantis abejonių, ar reklamuojamas tikras objektas, ar veiksmas yra realus. Idėjos pagrindas – tai mieste stebėtas balandžių kasdienis gyvenimas, kuris išprovokavo filmavimo procesą be išankstinio scenarijaus ir plano. Taigi, kūrinys yra eksperimentinis, keliantis klausimą ne tik apie reklamuojamo objekto, bet ir reklamos tikrumą bei reikalingumą. Filmavimo darbus atliko komandos narys Gabijus, kuris teigia, kad filmavimo procesas buvo nesudėtingas, trukęs vos 3 valandas. Filmo garsą redagavo Laurynas: suvienodino garso lygius ir panaudojo garso efektus. Tinkamas fotografijas filmo montažui parinko Erta ir Laimonas.


PLAKATAI
Plakatų idėjos: kūrybinė grupė sukūrė 8 skirtingus vieningo stiliaus plakatus, pristatančius kūrėjų skirtingus pomėgius. Ertos plakatai pristato jos pomėgį kurti muziką, keliavimą. Viename iš plakatų pristatoma mėgstamiausia autorės grupė (ba.). Keliavimo pomėgį pristatanti nuotrauka yra sukurta atsitiktinai dokumentuojant aplinką. Lauryno plakatas atspindi jo nuolatinį domėjimąsi trimate grafika ir jos praktikavimą. Laimono plakatuose pristatomi fotografijos kūrybos ir programavimo pomėgiai. Autoriaus nuomone, plakatas ne tik turi intriguoti, skatinti smalsumą, bet ir išlaikyti paslaptį. Gabijaus plakatas prabyla apie žmogiškas baimes. Taigi, kūrybinės grupės autorių nuomone, plakatas apibendrina kūrybą, pomėgius ir formuojamas ateities perspektyvas.
VERSLO PLANAS koncertų audiovizualinių efektų kūrimas
Koncertų audiovizualinių efektų kūrimas.
Produktai: lazeriai, projektoriai, didžiuliai ekranai, holografinės projekcijos, aukštos kokybės žemo dažnio garsiakalbiai.
Mūsų tikslas: kurti audiovizualines animacijas, garso efektus, projekcijas pagal užsakymą.
Mūsų potencialūs klientai visada liks patenkinti, nes išpildysime jų norus, teikdami optimalias aukštos kokybės ir geros kainos santykio paslaugas.
Užtikriname nepakartojamą koncertų patirtį.
Reklama bus transliuojama koncertų metu, muzikos klubuose, internete.
Koncertus ne tik išgirsite, bet ir pajusite. Patirtis stipresnė ir labiau įsiminta. Efektai netgi ekologiški, nes visi atliekami žaidžiant šviesa.
Naudojamos naujausios technologijos, jos nuolat yra atnaujinamos.
Užsakymas įvykdomas ilgiausiai per mėnesį.
Kainoraštis: kainos gali skirtis priklausomai nuo užsakyme pateiktų pageidavimų. Pradinis paketas kainuoja 1200 eurų. Pradinį paketą sudaro: animuotas logo, pagal pageidavimą suprogramuotos šviesos, vienas pageidautinas efektas iš sąrašo. Kaina kyla, kai paketas papildomas tokiais individualiais pageidavimais, kaip specialiai koncertui sukurti efektai, dūmai, holografinės projekcijos ir t.t.
Aparatūra dažniausiai nuomojama, su viltimis ateityje nusipirkti nuosavą.
Patalpos: garažas, nuosavas arba nuomojamas.
Įranga: lazeriai, projektoriai, didžiuliai ekranai, holografinės projekcijos, aukštos kokybės žemo dažnio garsiakalbiai.
Transportas: autobusiukas.
REFLEKSIJA apie dalyvavimą projekte
Erta Samuolytė: „Ateities inžinerija“ programos „Audiovizualinių medijų taikymas kuriant ir diegiant inovacijas“ dėka į audiovizualines medijas žiūriu visiškai kitaip. Įgijus žinių apie fotografavimą, filmų kūrimą, stipriai prasiplėtė akiratis. Pradėjau pastebėti visai kitus dalykus nei anksčiau. Dalyvaudama sesijose, galėjau pasijusti lyg studentė: klausytis paskaitų, atlikti praktines užduotis po to, kai susipažinau su teorija. Projektas davė labai daug patirties, žinių, buvo ugdomos kiekvieno dalyvio kompetencijos, kurios tikrai pravers tolesniame gyvenime.
Laurynas Šemeta: Dalyvaudamas programoje įgijau žinių apie fotografiją, filmo kūrimą, interneto dizainą, apskritai suvokimą apie medijas. Gaudamas reikalingos informacijos bei atlikdamas praktines užduotis, sugebėjau sukurti meninį reportažą, logotipą ir pagerinti garso kokybę audiovizualiniame kūrinyje. Šioje programoje supratau, kas mane domina, ir didesnį dėmesį skiriu apžvelgti kitų asmenų darbus. Iki tol mano žinios apie medijas buvo labai menkos. Dalyvavimas programoje padėjo įgyti didesnį supratimą apie audiovizualinės kūrybos galimybes.
Laimonas Šiaudvytis: Dalyvaudamas VGTU projekte, įgijau daug naudingos patirties, susipažinau su įdomiais bendraamžiais ir praplėčiau pasaulėžiūrą. Dėstytojai savo pasakojimais sugebėjo sudominti ir motyvuoti ateities darbams ir projektams. Įgavęs daug motyvacijos ir žinių, galiu daugiau pasiekti ir veikti savo asmeniniame gyvenime. Ši patirtis buvo labai naudinga tiek medijų taikymui, tiek darbų tobulinimui, tiek ir savimotyvacijai.
Gabijus Rudys: „Ateities inžinerijos“ projekto programa „Audiovizualinių medijų taikymas kuriant ir diegiant inovacijas“ buvo artimas mano pasaulėžiūrai vien dėl to, kad šioje srityje ketinu darbuotis ir ateityje. Gavau daug reikalingos informacijos ir praktinių pamokymų. Programos dėstytojai padėjo kurti ir užbaigti audiovizualinius kūrinius, jie malonų pedagogai. Taip pat buvo labai smagu patirti studentišką gyvenimą ir pabuvoti Vilniuje. Projektą tikrai vertinu labai gerai. Mūsų grupė dalyvavo visose paskaitose ir tikrai nenusivylėme. Ačiū sumanytojams, organizatoriams ir vykdytojams už suteiktas galimybes tobulėti.
Projektas atskiroje grupės Behanc paskyroje: https://www.behance.net/gabijusrudda15
Visi moksleivių projektai yra finansuoti iš 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos lėšų, skirtų priemonei „Neformaliojo vaikų švietimo įvairovės ir prieinamumo didinimas“, ir yra atlikti vykdant Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ Nr. 09.2.2- ESFA-V-729-01-001
Projektas – MEDIJŲ RYŠYS
0
10
0
Published:

Projektas – MEDIJŲ RYŠYS

0
10
0
Published: