user's avatar
Projektas – MEDIA LAB STUDIOS
Projektas: MEDIA LAB STUDIOS
Mokykla: Panevėžio 5-oji gimnazija, Panevėžys
Autoriai: Dominyka Stankevičiūtė coliukeds@gmail.com, Dainius Kondratas dainiuskondr@gmail.com, Matas Liberis matas.liberis@gmail.com, Greta Gailevičiūtė gretagaileviciute@gmail.com
Konsultavusi mokytoja: IT mokytoja metodininkė Jolita Stankevičienė, jolsta4@gmail.com
Darbo vadovai: prof. dr Remigijus Venckus remigijus.venckus@vgtu.lt, doc. dr. Eglė Jaškūnienė egle.jaskuniene@vgtu.lt, lekt. Jovilė Barevičiūtė jovile.bareviciute@vgtu.lt, lekt. Remigijus Ruokis remigijus.ruokis@vgtu.lt

LOGOTIPAS
Logotipo idėja: ši idėja yra susijusi su projekto pavadinimo pirmosiomis raidėmis. „Media“ mūsų kūrybinei grupei reiškia nevaržomas kūrybos galimybes, naudojant įvairią multimedijos techniką. „Lab“ reiškia laboratoriją, nuolatinį eksperimentavimą, kūrybos formų paiešką, o „studios" nurodo į mūsų veiklą, kuri yra susijusi su video filmavimo ir montavimo kūrybiniais darbais. Spalvos pasirinktos paprastos, klasikinės. Jos simbolizuoja elegantiškumą ir kuriamų medijų produktų paprastumą bei kokybę. Purpurinė spalva reiškia aukštą kokybę. Juodai balto logotipo variacija yra sukurta siekiant jį taikyti video kūryboje, komponuoti filmų pradžioje.
FOTOGRAFIJŲ CIKLAS Graffiti
Fotografijų idėja: atvykę į Vilnių pastebėjome, kad mieste visur pilna grafičių, kurių žmonės galbūt net nepastebi, todėl nusprendeme juos užfiksuoti ir suteikti galimybę žmonėms pamatyti juos naujai. Komandos narė Dominyka mano, jog gatvės menas yra saviraiškos ir realizacijos forma, tuo tarpu Greta teigia, kad grafičiai tik gadina miesto sienas ir jokios realios naudos neteikia. Siūloma susipažinti su mūsų gana dviprastiškai vertinamu ciklu.
VIDEOFILMAI
1 Videofilmo idėja: Filmukas buvo skirtas mokyklos gimnazijos bendruomenei, norint juos pakviesti dalyvauti gimnazijos pasirodyme šimtmečiui paminėti. Ši idėja gimė norint sukurti reklamą mūsų gimnazijos renginiui. Juo skatinome kuo daugiau žmonių dalyvauti jame. Renginys buvo labai sėkmingas, o mūsų filmukas sulaukė labai didelio pasisekimo. Galima teigti, kad šis audiovizualinis kūrinys buvo pagrindinis sėkmės faktorius. Grupės narė Dominyka buvo pagrindinė filmo koncepcijos autorė, kuri formavo scenarijų, atkreipė dėmesį į kadrų dinamiką, skirtingų scenų parinkimą ir ryšį. Matas atliko filmavimo ir montažo darbus, didelį dėmesį skirdamas kameros judėjimui, apšvietimui, kadro stabilizavimui. Darbą atlikti padėjo mokytoja metodininkė Jolita Stankevičienė. Ji gelbėjo režisūros, kadro parinkimo ir organizaciniais bei komunikaciniais klausimais. Filmo bandomasis variantas buvo parodytas mokyklos bendruomenei, kuri teigiamai įvertino šią gražią iniciatyvą.
Kiti filmai apie mokinių iniciatyvas ir dalyvavimą užklasinėje socialinėje veikloje bei mokinių prisitatymai.
PLAKATAI
Plakatų idėjos: kūrybinės grupės autoriai plakatą įvardina kaip kūrybos ir komunikacijos formą, kuri perteikia visuomenei arba jos grupėms visą svarbiausią informaciją apie reiškinius, įvykius ir gyvenimo pokyčius. Grafičiai būdami viena iš meno komunikacijos formų taip pat gali dominti įvairias visuomenės grupes, kurios taip pat gali būti informuojamos plakatų pagalba. Šiais plakatais bandome paaiškinti, kad grafičiai nėra vien tik vandalizmo aktas. Parodome grafičius iš gerosios pusės, bandome savotiškai pateisinti menininkų veiksmus. Viena iš plakatų autorių – Greta teigia, kad jai svarbu, jog spalvos derėtų su nuotraukomis, atrodytų estetiškai, fono spalva neužgožtų nuotraukos ir nekontrastuotų.
VERSLO PLANAS
Idėja: renginių filmavimas
Produktai: filmukų kūrimas. Estetiškai šiuolaikiški, kokybiški, profesionalūs videodarbai už prieinamą kainą.
Rinkodaros planas
Tikslas: ką norite, kad padaryčiau? Galime sukurti filmuką, kuris atspindėtų viso renginio ar šventės metu išgyventas emocijas, būtų malonus žiūrėti ir prisiminti įvykius.
Klientas: ar man tai aktualu? Taip, jeigu turite renginį ar šventę, kurią norėtumet atsiminti ilgesnį laiką. Prieinama kaina, kokybiškas produktas, kuris įgyvendinamas sutartu laiku. Užsakovai gali nuspręsti ką nori matyti veiklą ar įvykį pristatančiame kūrinyje (logotipai, įvykio detalės, muzikinio fono variacijos).
Priemonės: kur esu pastebėtas? Socialiniuose tinkluose platinami įgyvendinti kūriniai. Mes patys siūlome nufilmuoti tam tikrus festivalius ar renginius. 
Žinutė: kuo man naudingas videokūrinys? Padeda atsiminti geras, svarbias gyvenimo akimirkas!
Pasiūlymas: kodėl dabar? Nes vėliau jau bus pasibaigę renginiai ir aktualūs įvykiai. Dauguma žmonių mieliau peržiūri trumpametražį filmuką, kuriame papasakojami visi įvykiai, nei skaito ilgus ir nuobodžius straipsnius. 
Laikas: visas filmuko kūrimas užtrunka iki 2 savaičių.
Strategija: komunikuojame su potencialiais klientais, stebime vietinius renginius, ieškome renginių organizatorių bei su jais komunikuojame siūlydami paslaugas ir audiovizualinius produktus. Renginius reklamuojame internetu
Konkurencija: mes kuriame kokybiškesnį produktą nei tie, kurie dominuoja rinkoje.
Vidutinė produkto kaina: 800€
Vieta: Mato Liberio biuras.
Logistika: Mato Liberio BMW 320d (e46) 110kW 2002
Įrangą: audiovizualinės medžiagos redagavimo programos (legalios), fotoaparatas, stabilizatorius, stovas, kompiuteris.
Įmonės istorija: Matas Liberis (g. 2000) lankėsi VGTU Kūrybinių industrijų fakultete ir dėstytojos liepimu kūrė verslo planą.
Tikslai: visada būti pirmuoju!
Darbuotojai: 4 darbuotojai, nuolatos tobulinantys savo kompetencijas: operatorius, montuotojas, administratorius, vadybininkas.
Vidutinis atlyginimas: 500 eurų.
Vadovas: Matas.
Rizikos valdymas: Operatorius filmuodamas gali išsiųsti koją į serverį.
Projektas atskiroje grupės Behanc paskyroje:​​​​​​​ https://www.behance.net/matasliber4b61
Visi moksleivių projektai yra finansuoti iš 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos lėšų, skirtų priemonei „Neformaliojo vaikų švietimo įvairovės ir prieinamumo didinimas“, ir yra atlikti vykdant Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ Nr. 09.2.2- ESFA-V-729-01-001
Projektas – MEDIA LAB STUDIOS
0
15
0
Published:

Projektas – MEDIA LAB STUDIOS

0
15
0
Published: