user's avatar
projektas –4 MEDIJOS
Projektas: 4 - Medijos
Mokykla: Utenos Dauniškio gimnazija
Autorės: Andrė Treinytė andryte.treinyte@gmail.com, Airinga Golubevaitė golubevaiteairinga90@gmail.com, Kamilė Žegunytė galkamile@gmail.com, Karolina Aleknavičiūtė xkarolytex@gmail.com.
Konsultavusi mokytoja: IT ir ekonomikos vyr. mokytoja Asta Adiklienė astaadik@yahoo.com
Darbo vadovai: prof. dr Remigijus Venckus remigijus.venckus@vgtu.lt, doc. dr. Eglė Jaškūnienė egle.jaskuniene@vgtu.lt, lekt. Jovilė Barevičiūtė jovile.bareviciute@vgtu.lt, lekt. Remigijus Ruokis remigijus.ruokis@vgtu.lt
LOGOTIPAS
Logotipo idėja: logotipas atspindi keturias grupės nares, o taip pat ir jų kūryboje taikomas 4 medijas.  Kodėl keturios medijos? Todėl, kad kiekviena domisi medijų kūrimu!
FOTOGRAFIJŲ CIKLAS
Fotografijų idėja: oro sąlygos kartais būna labai panašios, o kartais – labai skirtingos. Visos oro sąlygos sukelia skirtingas emocijas įvairioms žmonių grupėms. Savo fotografijose, mes norėjome pavaizduoti skirtingas žmonių nuotaikas tam tikromis oro sąlygomis. Vieni džiaugiasi gausių kritulių kiekiu, o kiti paniurę lieka namuose. Mūsų kūrybinę grupę sudaro keturios merginos, kurios skirtingai interpretuoja žmogaus emocijas bei nuotraukomis pabrėžia savąsias. 
Andrė, kurios pomėgis yra fotografijos, mano: "Pirmieji žiemos pasispardymai, užklumpantys ankščiau laiko, tikrai patinka retam asmeniui. Pirmasis sniegas vidury rudens greitai virto milžiniškomis balomis, pakilęs vėjas privertė žmones iš spintos traukti šiltesnius drabužius. Išėję iš namų žmonės kuo greičiau skuba nueiti iki reikiamos vietos, tuo pačiu praeiviai bando manevruoti tarp balų. Tikriausiai batai dar nepritaikyti tokioms oro sąlygoms. Pagreitintas tempas ir paniurę veidai – tai tik staigaus oro pasikeitimo atspindys". 
Airinga domisi menu ir pati save įamžino keliuose nuotraukose. Ji teigia: „visi žmonės skirtingi – vedini skirtingų tikslų ir principų, mėgstantys šilumą arba šaltį. Nepratę prie neigiamų oro sąlygų patiria tam tikrą stresą būdami šaltyje. Vis tik yra žmonių, kurie džiaugiasi pirmuoju sniegu ir nepaiso drėgmės. Tenka sutikti asmenis, kurie moka mėgautis bet kokiais dalykais ir net ne visada pačiais geriausiais. Sakoma: Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga!" 
Karolina teigia: „neigiamos oro sąlygos verčia žmones skubėti į šiltas patalpas, išgerti šiltos arbatos arba mėgautis draugų būreliu namuose. Gatvių tuštuma visa tai puikiai atspindi".
Kamilė, ji mano, kad: „šiame fotografijų cikle atsispindi žmonių nepasitenkinimas oru sąlygų pasikeitimu. Jie bando slėptis nuo lietaus ir lauke būti kuo mažiau laiko".
VIDEOFILMAS
Videofilmo idėja: mes kūrėme videofilmą, kuris derėtų su kitais grupės narių sukurtais kūriniais. Kaip ir plakate, taip ir videofilme yra pavaizduota mokykla bei išskirta jos simbolika. Šiuo kūriniu akcentuojame ne tik mūsų komandos merginų pomėgius, bet ir apie mus ir mūsų mokyklą plačiau pakalbėti paprašėme ir mokyklos pavaduotoją. Kūrybinis filmo įgyvendinimo procesas buvo nelengvas komandos narėms: dažnos garso redagavimo problemos, o jas spręsti padėjo universiteto dėstytojas. Videofilmą kūrė komandos narės Karolina ir Kamilė.
PLAKATAS
Plakato idėja: šį plakatą kūrėme atkreipdamos  dėmesį į į videofilmo idėją. Plakate puikuojasi mokyklos fotografija bei mūsų sugalvotas šūkis, logotipas bei prierašas apie grupės narias. Plakate vaizduojame mokyklą todėl, kad mes visos atstovaujame šią ugdymo įstaigą. Taigi šiuo plakatu norime parodyti, kur vyksta mūsų užsiėmimai!
VERSLO PLANAS
Idėja: Retro filmų (išleistų iki 1889 m.) kino teatras Utenoje, kuriame taip pat vykdoma ir senovinių filmų rekonstrukcija bei sklaida. Tai būtų pirmas toks kino teatras mieste, kuris taip pat išsiskirtų ir savo interjero detalėmis.
Produktai: restauruoti filmai.
Tikslas: kokybiškai atkurti ir demonstruoti senus filmus bei sudaryti galimybę išvysti filmus, kurie nėra rodomi įprastuose kino teatruose; išsaugoti ir skleisti audiovizualinį paveldą; šviesti visuomenę apie senųjų filmų kūrybą ir techninius sprendimus. 
Veiklos sklaida, viešinimas: reklamos socialiniuose tinkluose, Lietuvos miestų laikraščiuose, radijuje ir televizijoje, plakatai viešose vietose, informavimas kitų įstaigų ir įmonių viešuose renginiuose.Veiklos viešinimo pradžioje žmonės apsipirkę MAXIMA parduotuvėse gaus 20% vertės nuolaidos kodą, su kuriuo galės apsilankyti mūsų kino teatre.
Filmo restauravimo kaštai: priklauso nuo filmo ilgio bei rekonstravimo sudėtingumo gali kainuoti nuo 4000 iki 10000 EUR. Privatiems asmenims restauruotų kūrinių, nerodytumėme savo kino teatre. Rekonstravimas vyksta kino teatro dirbtuvėse.
Filmų repertuaras: kino teatre restauruotus senuosius filmus galima peržiūrėti vidutiniškai per 2 valandas.
Bilietų kainos: suaugusiems – 7 EUR, asmenims iki 18 m. – 5 EUR, senjorams ir neįgaliesiems – 4 EUR.
Visuomeninė veikla: kino teatro pelno dalis galėtų būti paskirta jaunimo renginių paramai (švietimo skatinimo akcija);
Galimi konkurentai: šiuolaikiniai kino teatrai
Vietos analizė: kino teatrui geriausia vieta įsikurti būtų miesto centre, dirbtuvėms – už miesto. 
Patalpos: šiuolaikiškai apšiltintas pastatas, gera garso izoliacija. Būtinos kelios didelės patalpos dideliems žmonių srautams, bei kelios mažesnės – naktiniams kino seansams. Dirbtuvėms reikalinga gera garso izoliacija bei mažos patalpos su gera akustika. 
Techninės ir programinės priemonės: kompiuteriai, garso įrašymo ir atkūrimo aparatūra, projektoriai ir ekranai, kino projektoriai, spausdintuvai, garso sistemos, filmų skaitytuvai, apsaugos signalizacija. 
Logistika: mikroautobusas, skirtas vežant įrangą, bei pristatyti restauruotus filmus užsakovams.  
Žaliavos ir tiekėjai: vaizdo plokštelės – patikima, kokybiškas plokšteles gaminanti įmonė; popierius – mažiausiai aplinką teršianti įmonė; programos – įmonės kuriančios legalias, kokybiškas programas.
Mūsų tikslas: pelnas, išsaugoti kino istorijos paveldą, supažindinti žmones su kino istorija ir skatinti juos toliau domėtis filmais, surasti ir restauruoti senuosius kino šedevrus, Lietuvoje pradėti naują verslo sritį.
Darbo jėga ir darbo užmokestis: vaizdo restauruotajai - 1450 Eur/mėn.  (4 žmonės), garso restauruotajai – 1620 Eur/mėn. (4 žmonės), subtitrų kūrėjas – 890 Eur/mėn., direktorius – 970 Eur/mėn., pavaduotojas – 870 Eur/mėn, valytojai – 450 Eur/mėn                          (3 žmonės), sekretorius – 750 Eur/mėn., buhalteris – 800 Eur/mėn.
Organizacinė struktūra: vadovas/direktorius – Andrė Treinytė, direktoriaus pavaduotojas – Airinga Golubevaitė, buhalterė – Kamilė Žegunytė, sekretorė – Karolina Aleknavičiūtė
Įmonės rizikos veiksniai: neatsiras pakankamai gerų specialistų filmų restauravimui; įprastieji kino teatrai bus patrauklesni žmonėms; įmonei nepakaks gaunamų pajamų sumokėti už komunalinius mokesčius; nepakaks pinigų įrangos atnaujinimui.
Įmonės istorija:          
Galvojant apie verslo idėją savam miestui, ieškojome ko jame trūksta ir kas būtų nauja ir patrauklu visuomenei. Kadangi dauguma žmonių mėgsta laisvalaikiu laikytis kino teatre, todėl panorome kitaip nei įprasta pažvelgti į kino teatrų verslą. Taip gimė idėja rodyti žmonėms senos kūrybos filmus, supažindinti juos su kino raida. Dauguma senųjų filmų yra sugadintų, todėl ir juos reikia restauruoti ir išsaugoti ateities kartoms.
Projektas atskiroje grupės Behanc paskyroje: https://www.behance.net/golubevait1056
Visi moksleivių projektai yra finansuoti iš 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos lėšų, skirtų priemonei „Neformaliojo vaikų švietimo įvairovės ir prieinamumo didinimas“, ir yra atlikti vykdant Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ Nr. 09.2.2- ESFA-V-729-01-001
projektas –4 MEDIJOS
0
6
0
Published:

projektas –4 MEDIJOS

0
6
0
Published: