Transcarpathian demonology
Данна серія колажів, це спроба своєрідно зобразити і  обіграти уявлення українців минулого (жителів Карпат) і людей сучасності про умовні загрози зі сторони «темних сил». Кожен колаж, як результат  дослідження міфології та демонології Карпат розповідає про певного персонажа минулого, який тим чи іншим шляхом пов'язаний з потойбіччям. Я спробувала знайти аналог їх в сьогоденні, наприклад: Упир-дводушник/Наркофренд, Дика баба/Утриманка, Чорт/Інтернет троль, Ворожка/Яжмать, Непростий (знахар, примівник, ітд.)/Митець-активіст.
P.S. До кожної роботи є супроводжуючий текст з описом, в якому вказується про якого персонажа йдеться і його коротка характеристика.
• Непростий (знахар, примівник, ворожбит, баїльник, градівник, ітд.)/Митець-активіст
  Посередник між двома світами , який міг приносити людям користь чи біду в залежності з якою силою був пов'язаний  (Божою силою або нечистою ).
Ці люди вміли лікувати людей і тварин, заговорювати від напасті, проводити магічні обряди,  передбачати майбутнє, і навіть відводити грім. Громівники були настільки популярні , що їх запрошували із низинних сіл на літній період з відповідною оплатою і утриманням. До кожної з робіт є супроводжуючий текст.
• Ворожка/Яжмать
 Жінка, яка вміла гадати, чаклувати, пророчити і лікувати різні хвороби. Її вміння зазвичай передавались спадково через покоління, а сили проявлялись/збільшуватись після смерті чоловіка оскільки з такою втратою ти втрачаєш в собі конструктивне начало. Така жінка стає еквівалентом хаосу "того світу" отож вона може встановити глибший контакт з потойбіччям
            • Упир-дводушник/Наркофренд
По одній з версій назва походить від залишків культу вогню, а саме ритуалу кремації, опир-  неспалений, похований без належного обряду. Вночі ходить і робить всілякі злодіяння, душить людей, висмоктує кров, а інколи просто відвідує свій дім.  Упирем або народжувались або ставали через те що був навіяний дух нечистої сили, ними могли стати і через не правильно проведений похоронний ритуал або самогубство. Зазвичай упирями ставали ті, кого земля не приймала через їх нечисту діяльність
• Чорт/Інтернет троль
Чорт вміє перевтілюватись в людину і в будь-яку тварину.
Його не зможна згадувати в південь і опівночі бо Бог віддав Люциферу ці години і вони є чортовими. Раніше притримувались притримувались думки, що в людини в серці поруч з ангелом і чорт сидить, все залежить від того хто з них звитяжить. В боротьбі з чортом зазвичай перемагає людина, тому недарма є приказка"Не такий страшний чорт як його малюють"
• Дика баба/Утриманка
 Дика баба - істота жіночої статі , яка померла не пройшовши головний етап ініціалізації перехід в соціальний стан заміжніх жінок. Вона спокушає заміжніх чоловіків, викрадає або підміняє грудних дітей, доходить до того що може навіть з них сосати молоко. Тому раніше нею лякали дітей, коли потрібно було їх відівчити від грудного вигодовування. Подейкували, якщо її спіймати в гороховому полі то вона буде служити , як наймичка.  А іноді коли чоловік в полі косить пшеницю стомився і ліг подрімати, то в цей час дика баба може напасти і почати його душити
Transcarpathian demonology
13
75
1
Published:

Transcarpathian demonology

Transcarpathian demonology
13
75
1
Published:

Creative Fields