Muzeum Pana Tadeusza

Identyfikacja Muzeum Pana Tadeusza

Nim najcenniejszy eksponat w muzeum, rękopis Pana Tadeusza, trafił na ekspozycję, był przechowywany w specyficzny sposób. W XIX wieku wykonano na zamówienie ówczesnego właściciela, hrabiego Stanisława Tarnowskiego, hebanową, zdobioną szkatułę (3). W XX wieku Aleksander Semkowicz, mickiewiczolog, ale także introligator, podczas konserwacji spiął karty rękopisu w zeszyt w marmurkowej okładzinie (1). Manuskrypt umieszczony jest w osobnej oprawie z czerwonej koźlęcej skóry, zawierającej także towarzyszące dokumenty, w tym opis zawartości ksiąg (2).

Stwierdziliśmy, że powstałe muzeum (4) to kolejny, czwarty element, który chroni ten cenny zabytek. 


Klient:
Muzeum Pana Tadeusza
Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Projekt identyfikacji:
Pillcrow (pillcrow.com)

Współpraca graficzna ze strony Muzeum Pana Tadeusza:
Iwona Matkowska

Projekt logotypu nie był częścią projektu. 

Projekt znaku:
logotypy.comIdentyfikacja oparta jest o cztery linie, których grubość jest stała niezależnie od wielkości użytku. Każda z nich symbolizuje inny z tych elementów: zeszyt w marmurkowej okładzinie, oprawę z czerwonej skóry, szkatułę i samo muzeum jako istytucję. Pierwsze trzy elementy można zobaczyć na ekspozycji.

Linie można dowolnie komponować na stronie przy zachowaniu kilku zasad: linie mogę się nachodzić lub dotykać, ale nie przecinać; na projekcie musze znaleźć się cztery linie; na użytku powinien znaleźć się conajmniej jeden narożnik.

Typografia oparta jest na kontraście między eksperymentalnym TheW NYC w nagłówkach a spokojnym Questa Sans w tekstach ciągłych. Muzeum Pana Tadeusza
39
283
0
Published:

Muzeum Pana Tadeusza

Together with Grzegorz Owczarek, we were commissioned to design visual identity for the museum, which already had a logotype but was lacking manu Read More
39
283
0
Published: