PLENTI – nie marnuj jedzenia!
Marnowanie jedzenia jest globalnym problemem. Blisko 1/3 całej wyprodukowanej na świecie żywności ląduje w koszu. Nie jest to problem tylko natury etycznej. Niesie to za sobą dewastujące skutki nie tylko socjoekonomiczne, ale również na płaszczyźnie ekologicznej.

Problematyka marnowania żywności jest bardzo złożona i wymaga rozwiązań systemowych. Współpraca w tym zakresie między różnymi sektorami gospodarczymi takimi jak: rolnictwo, transport, handel jest kluczowa w celu rozwiązania tego problemu. Jednak główną przyczyną marnowania żywności są nieodpowiedzialne zachowania konsumenckie takie jak: brak planowania posiłków i zakupów czy nieprawidłowe przechowywanie jedzenia.

Projektowałem Plenti z myślą o niedalekiej przyszłości, gwałtowny rozwój technologi związanej ze sztuczną inteligencją oraz stale taniejące ceny sensorów oraz RFID dają nam możliwości, o których jeszcze parę lat temu nie można było pomyśleć. Wdrożenie takiego rozwiązania wymagałoby zaangażowania sektoru FMCG oraz jednak oprócz korzyści społecznej, rozwiązanie ma potencjał logistyczny i marketingowy.
Dziękuję za uwagę!
PLENTI – nie marnuj jedzenia!
19
287
1
Published:

Project Made For

PLENTI – nie marnuj jedzenia!

PLENTI to domowy system zarządzania żywnością w celu prewencji przed jej zmarnowaniem. Projekt semestralny, zrealizowany w Pracowni Struktur Użyt Read More
19
287
1
Published:

Tools

Creative Fields