Live LETTERING
Chat with professional lettering artists as they share their process creating hand drawn typography.
Watch now
  • Add to Collection
  • About

    About

    Art Business Festival – Creative & Useful to wydarzenie dla grafików oraz studentów które odbywa się w Krakowie. W tym roku można było posłuchać … Read More
    Art Business Festival – Creative & Useful to wydarzenie dla grafików oraz studentów które odbywa się w Krakowie. W tym roku można było posłuchać na tematy związane z grafiką komputerową, projektowaniem mody, fotografią, drukiem, liternictwem, marketingiem i prawem. Read Less
    Published:
Art Business Festival – Creative & Useful
Project Manager / Art Director – Jacek Jelonek
Art Director – Tomasz Król
Animation designer – Przemek Pawlik
Photography – Michał Kaźmierczyk
 Art Business Festival 
to projekt, którego głównym celem jest propagowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodych artystów i pasjonatów dziedzin sektora kreatywnego.
Projekt jest odpowiedzą na potrzeby młodych ludzi i uzupełnia niszę tego typu szkoleń w Krakowie – ośrodka znanym ze swoich kulturalnych i artystycznych zasobów, pełnym zdolnych i kreatywnych osób, którym nie wystarcza już tylko wiedza nabyta na studiach. Chcą oni nieustannie się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty. Pragniemy zatem pokazać uczestnikom festiwalu, jak funkcjonuje świat biznesu w poszczególnych dziedzinach.  Pierwsza edycja projektu, organizowana była pod hasłem „Architektura & Design” i odbyła się w grudniu 2015 r..
W tym roku hasło przewodnie festiwalu brzmi: „Creative&Useful”. Jego tematyka skupiła sięwokół mody, fotografii, grafiki komputerowej, druku i liternictwa oraz projektowania mody. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach oraz licznych prelekcjach prowadzonych przez praktyków branży kreatywnej.  Festiwal odbył się 12-13 października 2017 roku w Wyższej Szkole Europejskiej. 
Tworząc identyfikację wizualną dla drugiej edycji festiwalu mieliśmy z góry narzucone logo ABF oraz fioletową kolorystykę. 
Udało nam się wyróżnić na tle innych kreatywnych wydarzeń, energiczną i niespotykaną kolorystyką oraz ciekawym połączeniem typografii Creative & Useful z elementami graficznymi identyfikacji.