Zámbó Gergő's profile

Pesti Bölcsész Akadémia Brand Identity

[EN] About the Organization and the Design Process
Pesti Bölcsész Akadémia (Academy of Humanist Studies of Pest) is a small organization arranging open university lectures by PhD students on cultural, sociocultural, literary, philosophic and humanist studies.

Contrary to its name, the Academy is a modern and innovative grassroot organization with the main goal of making these complex topics easy to understand and available to a wider audience.

I wanted to merge modern and traditional visual elements on the brand materials to reference the humanist topics and to show the open nature of the Academy.

The whole work started out with choosing a matching typface. 
Ethos is a contemporary serif with a modern feel to it. This seemed perfectly fitting for my purposes: modern, yet traditional. The red color can be assiciated with the new typography movement, which also seemed to resonate with the main purposes of the organization.

The original proposal turned out to be too conservative and resembling an actual academic organization, far from what the group originally inteded to be associated with.


[HU] A Pesti Bölcsész Akadémiáról és a tervezési folyamatról
A Pesti Bölcsész Akadémia az ELTE Bölcsészettudományi Karán tart nyitott előadásokat doktori hallgatók kutatásaiból.

Az új arculatot először úgy alakítottam ki, hogy megmaradjanak a hagyományőrző stílusjegyek, de a modern szellemiség is kivehető legyen.

Az Ethos egy talpas betű, de alapformáit tekintve modern. E két jegy keveredése tökéletesnek látszott a szervezet arculatához és az új logotípiához. A téglavörös szín reflektál az új tipográfia mozgalmára, amely szintén az újító, haladó szellemiséget erősíti.

Az első vázlatok azonban túl akadémikusak voltak a szervezet számára, és a későbbiekben egy, az avantgarde szellemiségét sokkal erősebben tükröző arculat született, amely 2016 óta változatlan formában szolgálja az egyetemi kurzusokat.




[EN] Feedback and the Second Proposal
The Academy wanted to get rid of most of the traditional visual elements as these did not resonate with their identity. The current visual language builds heavily upon the visual style of the avantgarde and the new typography movement.


[HU] Visszajelzés, átalakítás
Az Akadémia le akarta vetkőzni a hagyományőrző vonalat és sokkal nagyobb hangsúlyt szeretett volna fektetni a modern stílusjegyekre. A jelenlegi arculat az új tipográfia szellemiségét és a század eleji avantgarde vizuális hagyományát építi be és idézi fel.




[EN] Typography
I changed the main typeface to Jean-Luc (named after the famous movie director).

The accompanying typeface is the award-winning Alegreya Sans. The red color was picked directly from an El Lissitzky painting.

The poster layout always remains the same, but the patterns change with each season.


[HU] Tipográfia
Az új arculat számos elemet merít az avantgarde hagyományából. A betűtípus Jean-Luc Godard filmjeinek főcímbetűje (ami Jean-Luc névre lett keresztelve), amelyet szabadon elérhetővé tettek a rendező nyolcvanadik születésnapjának alkalmából.

Ezt kiegészíti egy talpas betűk formáját idéző, de talpatlan betű, az Alegreya Sans. A téglavörös helyett az új piros árnyalatot közvetlenül El Liszickij festményéből vettem.

A plakátokon szereplő geometrikus formák évadonként változnak.





[EN] Looking Back
If I would have the chance to redesign the posters now, I would do so in a way that the text becomes a strong visual element, an image per se. In the current poster design the visual patterns and the titles of the courses are viusally separate parts. The title texts should work as images, not just as a list in the middle of the poster.

This poster layout is in use since 2016. It is due for a redesign, but I am happy that this has become part of the university’s visual identity.

If you liked this, see the
 rest of my projects or consider following me on Instagram.

Thank you for your attention!


[HU] Visszanézve
A PBA arculatának átalakítása nem megbízás, hanem pro bono munka volt. A plakátot annak idején úgy alakítottuk ki, hogy egy új évad kezdetekor a tartalom könnyen cserélhető legyen, de legyen mozgástér arra, hogy vizuálisan eltérőek legyenek a plakátok.

Ha ma kéne újratervezni a plakátot, a tartalmat sokkal szorosabban, integráltabban tenném a vizuális elemek részévé. A jelenlegi verzióban ez a kettő külön működik: van a szöveg, és vannak a díszítő, kiegészítő elemek, és nem maga a szöveg működik központi vizuális elemként, képként.

Ennek ellenére öröm, hogy ez a formátum 2016 óta rengeteg fontos eseményt és előadást hirdetett, és hosszú távon be tudott épülni az ELTE BTK vizuális kultúrájába.

Ha tetszett a projekt, nézd meg a
 Pesti Bölcsész Akadémia oldalát, böngészd végig a többi munkámat vagy kövess az Instagramon.
​​​​​​​
Pesti Bölcsész Akadémia Brand Identity
Published:

Pesti Bölcsész Akadémia Brand Identity

Redesigning the brand identity of PBA (Pesti Bölcsész Akadémia), a university organisation arranging open PhD courses at Eötvös Loránd University Read More

Published: