Slavic Culture Festival
Festiwal Kultury Słowiańskiej jest wydarzeniem promującym tradycje i wierzenia dawnych Słowian. Obejmuje szereg imprez związanych z historią, muzyką oraz rzemiosłem. Uczestnicy podczas festiwalu będą mieli okazję wcielić się w swoich przodków podczas koncertów, rekonstrukcji bitewnych czy warsztatów artystycznych.

Logo Festiwalu Kultury Słowiańskiej swoją formą nawiązuje do słowiańskiego posągu zwanego bałwanem, bądź idolem. Idolem nazywano wizerunek bóstwa przedstawianego w formie obrazu lub posągu, wykonywanego np. z drewna, kamienia oraz kości. Na słowiańszczyźnie posągi te określano mianem bałwana. Wyraz ten pochodzi z sanskrytu. Było to połączenie słowa bala, czyli siłę, moc oraz przyrostka –van oznaczającego posiadanie. 

Logo zostało zaprojektowane tak, aby w całości nawiązywało do słowiańskiej kultury, dlatego najlepszym rozwiązaniem było przedstawienie jednego z najważniejszych bóstw - Peruna w postaci idola.
Fot. Konrad Nowak/Radio Szczecin, Radosław Niemczynowicz
Plakaty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywały do dawnych obrzędów słowiańskich. Przy tym zachowano minimalistyczny, nowoczesny styl i starano się stworzyć coś niesztampowego. Wykorzystano typowo słowiańskie rekwizyty mające odzwierciedlić realia tamtych czasów. Do projektów użyto fotografii, na których pojawiają się symbole danych obrzędów. Dodatkowo wykorzystany został tusz UV, który jest widoczny tylko pod wpływem światła ultrafioletowego. Ma on symbolizować tajemniczość i mistycyzm kultury dawnych Słowian.
Charakterystycznym motywem zaprojektowanych elementów jest wzór, nawiązujący do dawnego słowiańskiego zdobnictwa. 
Jest on stworzony na podstawie logo festiwalu.

Każdy z uczestników wydarzenia może wykonać na swoim ciele tatuaż, na podstawie wspomnianego wcześniej, słowiańskiego wzoru. Podobnie jak w przypadku plakatów, zainspirowano się magią, będącą nieodłącznym elementem tamtych czasów. Dlatego i tutaj wykorzystano tusz UV.
W identyfikacji wizualnej festiwalu pojawiają się również specjalnie zaprojektowane ikony, które mają wskazywać 
poszczególne wydarzenia, tj. koncerty, rekonstrukcje bitew czy warsztaty rzemieślnicze. 
Są one wykonane w taki sposób, aby tworzyły ze znakiem wspólną całość.
Animacja: Studio Fromsquare
Muzyka: Żywiołak
Slavic Culture Festival
1411
9940
90
Published:

Slavic Culture Festival

1411
9940
90
Published:

Tools

Creative Fields