Myślą przewodnią projektu było stworzenie wnętrza z mocnym, przykuwającym wzrok elementem – przestrzennym i graficznym. 
Tak, aby salon wzbudzał ciekawość nie tylko zainteresowanych kupnem mieszkania klientów, ale również każdego przechodnia. Pierwsze wyobrażenia zakładały różnego rodzaju mozaiki naścienne, z drewna bądź jego pochodnych. Później pojawiła się koncepcja rozmaitych wzorzystych perforacji, które stanowiłyby ciekawe tło dla prostych, minimalistycznych stanowisk pracy. Po wielu próbach odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni dla dzieci, została podjęta decyzja o umieszczeniu ich na pierwszym planie. Główną inspiracją była konstrukcja ścianki wspinaczkowej i to ona jest tłem dla całego projektu. Element dekoracyjny oraz wielofunkcyjna przestrzeń do zabawy dla dzieci, zawierająca w sobie ukryte szuflady na zabawki, miejsce, gdzie mogą się schować i jednocześnie wciąż być w zasięgu wzroku rodziców. Podłoga tuż przy ściance została wykonana z miękkiego granulatu w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych. 
Ze wspomnianej konstrukcji wynika reszta pomieszczenia. Ustawione pod kątem i dopasowane do zakrzywionych ścian biurka,
 z przestrzenią na przechowywanie i z nawiązującymi do ścianki podcięciami wydzielają w salonie poszczególne strefy. 
Podział ten podkreśla również dodająca dynamiki całemu wnętrzu ścieżka z żywicy epoksydowej, której odbicie pojawia się w przerwie pomiędzy dwiema płytami podwieszanego sufitu. Na prawo od wejścia możemy obejrzeć najnowsze realizacje firmy w postaci makiet, natomiast po lewej stronie znajduje się przestrzeń dla oczekujących, gdzie klienci mają możliwość zapoznania się z ofertą Hossy. 
Tuż przy strefie dla dzieci, za ścianą, mieści się zaplecze z pokojem socjalnym, toaletą i magazynem. Cały salon jest kolorowy,
 jasny i nowoczesny, między innymi w związku z nietypowym układem pomieszczenia oraz przez zastosowanie takich materiałów jak beton architektoniczny czy też oklein z plastiku hpl.
Hossa showroom
18
218
1
Published:

Hossa showroom

Projekt salonu sprzedaży dla firmy deweloperskiej Hossa, zrealizowany w ramach zajęć z Podstaw Projektowania Architektonicznego na Akademii Sztuk Read More
18
218
1
Published:

Creative Fields