Świat młodych pozostaje splątany na wielu poziomach. Dlatego nieadekwatne jest myślenie o "kulturze" lub "treściach kulturowych" jako mających niezależne, namacalne, ograniczone do pewnej przestrzeni i ekskluzywne istnienie. Dla młodych ludzi kultura będzie żywa, o ile da się wpleść w ich życie, połączyć z innymi elementami, przekształcać, o ile da się dzięki niej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi i wyrażać siebie.
 
Uważamy, że dyskusja o świecie młodych jest potrzebna instytucjom kultury. Część z nich doskonale rozumie zachodzące zmiany. Część jednak potrzebuje realnego wsparcia, stojąc przed wyzwaniem przekształcenia swojej oferty w taki sposób, aby stała się ona bardziej atrakcyjna dla młodszych pokoleń.
 
Wypadkową tych przemyśleń jest publikacja będąca krótkim przewodnikiem po świecie młodych. Korzystając z istniejących badań i obserwacji, prezentujemy w niej pięć kategorii, których zrozumienie pozwala - w naszej ocenie - kreować ofertę, której oczekują dzisiejsi odbiorcy. Narracja teoretyczna poszerzona została o analizę wzorcowego działania jaką jest usługa cyfrowa stworzona przez Metropolitan Museum of Art.
 
Dzięki dopełnieniu treści ilustracjami publikacja mocno działa na poziomie wizualnym. Dodatkowo dołączone zostały karty pozwalające zaprojektować i przeanalizować własną usługę pod kątem proponowanych przez nas pięciu pojęć.
 
Autorzy tekstu: Seweryn Rudnicki, Jan Strycharz
Ilustracje i projekt okładki: Weronika Kuc
Skład: Małgorzata Adamczyk
Splątany świat - młodzi a uczestnictwo w kulturze
12
165
0
Published:

Splątany świat - młodzi a uczestnictwo w kulturze

Publikacja "Splątany świat" jest krótkim przewodnikiem po świecie młodych. Korzystając z istniejących badań i obserwacji, prezentujemy w niej pię Read More
12
165
0
Published: