Tomasz Niewęgłowski's profile
Imperium Prunum - beer packaging
Packaging
Imperial Baltic Porter with traditional smoked Polish plum Suska Sechlońska.
Legenda...
 
Dawno temu, wśród wzgórz i jezior rozpościerała się kraina, w której zboża, miodu i piwa nie brakowało. Tutejsi mieszkańcy byli mistrzami w warzeniu klasycznych stylów piw, a dzięki podróżom i nowe pomysły nie były im obce.
 
Pewnego razu krainę obiegła wieść, że granice zaczęły oplatać pnącza chmielu, chmielu niezwykłego, inaczej pachnącego, przybyłego zza morza. Warzone z nim piwa magicznie rozsławiały korzystające zeń ziemie, ale ludzie gadali, że im więcej się go używa tym szczelniej oplata zauroczone nim królestwa tak, że nikt nie może się wydostać na zewnątrz.
 
Mądry władca krainy lasów i jezior wezwał mistrza piwowara... Ten rzekł, że zna recepturę na wyjątkowe piwo mogące odwrócić klątwę, ale brak mu ostatniego składnika. Władca posłał przeto po śmiałków i polecił im odnaleźć ów wyjątkowy składnik.
 
Ruszyli zatem na poszukiwanie w cztery strony świata. Wielu nie przeszło przez gęste chmielowe zarośla, ci zaś, którzy się przedostali nie potrafili składnika odnaleźć. Mieszkańcy krainy tracili nadzieję, a chmielowe zarośla coraz mocniej ją oplatały.
 
Aż z początkiem jesieni powrócił najodważniejszy, najsprytniejszy i najbardziej niepokorny ze śmiałków. Powrócił z małej górzystej krainy o granatowych stokach, pachnącej wędzonką i słodyczą, jakiej wcześniej nikt w królestwie nie znał. Kraina rozciągała się nieopodal miejscowości zwanej Sechna. Jej mieszkańcy obdarowali go zapasem swojej śliwki zwanej Suską Sechlońską i rzekli, że jej smak może powstrzymać zagrożenie.
 
Władca przekazał trzos pełny śliwki piwowarowi, który udał się do browaru i nie wracał bardzo długo. To co warzył w tajemnicy wymagało najwyższego kunsztu i najmniejszy błąd mógł zaprzepaścić szansę odwrócenia klątwy. Aż w środku zimy piwowar powrócił niosąc w ręku kufel imperialnego porteru bałtyckiego suto dosmaczonego Suską Sechlońską.
 
Gdy tylko mieszkańcy spróbowali piwa chmielowe zarośla zmieniły się w piękny chmielnik. Radości nie było końca, a wieść o krainie, trunku, cudownej śliwce i bohaterskim śmiałku obiegła cały świat. Samo piwo zaś na cześć miejsca, w którym odkryto ów tajemniczy składnik nazwano IMPERIUM PRUNUM.
New version...
Imperium Prunum 2018
ˇ
And...
"Czym jest Imperium Prunum Esencja?

Gdy nasze najpotężniejsze, długo leżakowane piwa zostają rozlane
do butelek, to owoce, z którymi leżakowały,
niczym esencja, oddają niewielką ilość piwa, którą wchłonęły.

Dzieje się to w sposób podobny do pozyskiwania „tokajskiej esencji”,
gdy to słodki syrop oddawany przez rodzynkii następnie
poddawany fermentacji ma stanowić przedsionek raju.
Tak jest i u nas... 

Imperium Prunum Esencja to minimalna ilość piwa
odzyskana z owoców, cechująca się wybitną śliwkową pełnią,
aromatem wędzonych owoców i aksamitną strukturą.

Imperium Prunum Esencja
Styczeń 2018
Ilość: 500 butelek"
Credits
Creative direction, art direction & design: Tomasz Niewęgłowski
Hand-painted illustration: Małgorzata Frycz
Naming, copywriting: Tomasz Niewęgłowski, Paweł Błażewicz
Photography: Tomasz Niewęgłowski
3D: Andrzej Grącki
Imperium Prunum - beer packaging
53
1.4k
4
Published:

Project Made For

Imperium Prunum - beer packaging

Imperial Baltic Porter with traditional smoked Polish plum Suska Sechlońska. Satin black bottle with gold and black silk screen printing, eco-fri Read More

53
1.4k
4
Published: