Projekt i realizacja 64 metrowego mieszkania
Projekt i realizacja 64 metrowego mieszkania dla młodego małżeństwa. Założeniem było stworzenie przestrzeni, która będzie praktyczna i funkcjonalna, utrzymana w nowoczesnym stylu. Większość mebli tworzy całość z pomieszczeniami, zapewniając dużo miejsca na przechowywanie. Mieszkanie jest dostosowane do zmian przeznaczeń pomieszczeń, tak by można je było łatwo przystosować do pojawienia się nowych członków rodziny. 
Projekt: Blender + Cad Decor Pro + SketchUp
Zdjęcia: Nikon D7000 + Lightroom + Gimp 
Ściany nośne i instalacje nie pozwalały na duże zmiany układu funkcjonalnego. Niski parapet w kuchni uniemożliwiał zabudowę na kształt L, dlatego wejście do pomieszczenia zostało przeniesione z przedpokoju do salonu. Suwane drzwi chowane do ściany pozwalają na otwarcie kuchni na pokój oraz jej zamknięcie w razie potrzeby. W miejscu dawnych drzwi powstała szafa na buty. 
Pokój z miejscem do pracy powstał z połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń. Dzięki usunięciu drzwi do jednego z nich możliwe stało się powiększenie łazienki, tak by zmieścił się w niej prysznic. Pralka została przeniesiona do pokoju obok i schowana w zabudowie, gdzie stworzono miejsce na przechowywanie artykułów takich jak odkurzacz czy deska do prasowania. 
W pokojach zabudowano całe ściany szafami o połyskliwych frontach. Dzięki temu stanowią całość pomieszczeń, nie zmniejszając ich optycznie.
Sypialnia docelowo ma zostać przeznaczona na pokój dziecięcy, ale na razie mieści duże łóżko.
Całość mieszkania jest utrzymana w kolorystyce bieli połączonej z orzechem lub dębem oraz szarościami.
Po prawej stronie znajduje się szafa na buty. Lakierowaną płytą z wstawką z forniru obłożono całą ścianę, by stworzyć jednolitą powierzchnię.
Zrezygnowano z drzwi do salonu, ale wymiar otworu pozwala na późniejsze ich zamontowanie.
W salonie przewidziano wielką, wygodną kanapę, z której można oglądać filmy lecące z projektora. Na urządzenie przeznaczono specjalną wnękę w zabudowie gipsowo kartonowej. Ukryto w niej również karnisz. Po przeciwnej stronie znajduje się rozwijany ekran, również schowany w zabudowie.
Kuchnia znajduje się za rozsuwanymi drzwiami. Mimo małej powierzchni jest funkcjonalna i posiada dużo miejsca do przechowywania.
Głębokie pawlacze zapewniają dodatkowe miejsce na przechowywanie. Fornirowana zabudowa na drzwiami jest podnoszona, dzięki czemu możliwy jest dostęp do elementów odpowiedzialnych za ruch drzwi.
Mimo pierwotnych planów, zrezygnowano z zabudowanej lodówki na rzecz wolnostojącej - większej. Do jej wysokości zostały dostosowane szafki wiszące. Na przeciwko urządzenia znalazło się miejsce na jeszcze jedną szafkę, w której znajduje się zabudowana mikrofalówka.
W sypialni stworzono zabudowę gipsowo kartonową pod sufitem, w której ukryte są światła ledowe. Skierowane do góry tworzą ciepły, intymny nastrój. 
Ręcznie namalowana mapa na ścienie czeka na zdjęcia z podróży właścicieli. Szafa po prawej skrywa pralkę i mały schowek gospodarczy.
Duże biurko zostało przystosowane do pracy dwóch osób równocześnie.
Przeniesienie pralki do oddzielnego pomieszczenia stworzyło miejsce zarówno na wannę, jak i prysznic. We wnękach pod i nad wanną znajdują się ściatła led. Pod umywalką zaprojektowano szafkę mieszczącą kosmetyki i kosz na pranie. 
Projekt kuchni wykonany w Cad Decor Pro.
 
Projekt i realizacja 64 metrowego mieszkania
13
361
0
Published:

Projekt i realizacja 64 metrowego mieszkania

Apartment in Cracow
13
361
0
Published: