Client McDonalds / Tribal
Art Direction,  Graphic Design, Webdesign:
www.thomasonline.pl

Technology flash
Simple informative/ inquiry website with application form.

Client: McDonalds / Tribal "McDonalds Monopoly"
Sec. Art Directon, Graphic Design, Webdesign: thomasonline.pl
Senior Art Directior: M. Gembara (DDB)

This was my first big assign for McD. Quite big project for McDonads corporation. This contest website contains all four McDonads monopoly games in one huge webpage. Only one page, the main page was designed by M Gembara, I've designed all of 28-30 pages with all elements. - pages, windows, boxes, buttons, notice windows and all the rest of elements. project timing: 12 days far all layouts
Client: PKP IC
Art Direction, illustration, Graphic Design thomasonline.pl

Tools: Photoshop CS5
Client: Pinkclouds
Fields: Art Direction, Graphic Design, Webdesign:
Brand name / Logotype Design/ Concept, Copywriting:
1st part concept for flash site (under construction)
2nd part Blog (this was made within 4 days )

 
Strona w budowie.
Bardzo prosta koncepcja grająca ciepłą kolorystyką,
Zestawienie odcieni niebieskiego 
(błekit, lazur,  po odcień kobaltowy, szafirowy)
Z delikatnymi odcieniami różu, kolorem pąsowym - miejscami fiołkowym fioletem a nawet magentą 
(różne layouty różnią się zakresem tonalnym / kolorystyką)
 
W wypadku strony Flashowej atrakcją będzie efekt paralaksy
oraz animowane "ręcznie rysowane" elementy (Adobe illustrator) oraz niestandardowe jednak proste w obsłudze menu z animowanymi podpowiedziami w latającej cartoono'wej chmurce (docelowo w menu znajdą się jednak 4 pozycje i powrot).
Wszystko ma korespondować z zaprojektowanym przez mnie prostym "rysowanym" logo firmy.
Blog jest mocno uproszczoną wersją wizerunkowej strony Flash - ze względu na bardzo krótki czas realizacji layout bloga zostal podporządkowany bardzo uproszczonej siatce. 
Mainpage
"in between" pages/subpages animation
" 'bout us" subpage
Client: eCastingOnline modeling agency
Fields: webdesign / graphic design
 
Note: Mój rginalny Projekt oparty był na siatce 960 px, jednak zewnętrzna firma podczas wdrażania wbrew zaleceniom zmieniła proporcje 

Agencja modelek i hostess onlineGłównym ograniczeniem był koszt zakupu zdjęć oraz jednoczesny wyraźny request klienta aby na na "sliderze" mieścić parę modeli, na drugim sliderze sytuację biznesową. W pierwotnym pomyśle zaproponowano zdjęcia glamour -  dla niezorientowanych dziewczyny wystylizowane niczym z okładek miesięcznika Vouge wydawanego przez Condé Nast Publications
detail (cropped)
detail (cropped)

Client: Freelance
Repositioning campaign for brand Bierdronka

Art Direction, Graphic Design: www.thomasonline.pl
Copywriter: R. Forkasiewicz


(target: 20-40 lat, dochód około 3-6,5 tyś netto, kobiety, pracownicy biurowi i specjaliści, wykształcenie średnie, wyższe, sec. targed mężczyźni ten sam profil dochodów.)

Kampania wizerunkowa mająca na celu trafienie do  lepiej zarabiającego wykształconego target'u z dużych miast, który dotychczas nie był klientelą tego dyskontu, celem była zmiana postrzegania sieci jako sklepu dla ubogich, na miejsce gdzie można znaleźć różnorodne produkty klasy premium w b. korzystnych cenach.

Visual miał komunikować grupie docelowej, zmianę profilu supermarketu - zaznaczyć jakość oraz kojarzyć się z ideą smart shopping -"oczywiście, że tylko stać cię na produkty klasy premium, jednak kupujesz z głową możesz mieć najwyższą jakość w najniższej cenie bo umiesz je znaleźć - wiele kobiet spędza czas szukając produków klasy premium tak aby za nie nie przepłacać - nie ważne czy to będzie najwyższej jakości oliwa, wyszukane egzotyczne owoce czy ciuchy hilfiger'a." ;

Mając doświadczenie z tym klientem wiedzieliśmy że jest dosyć tendencyjny mało elastyczny, staraliśmy się zatem przemycić feeling klasy premium i nacisk na jakość w tym bardzo prostym pomyśle - ze względu na podejście klienta maksymalnie uprościć przekaz..
Client: Obi / Freelance
Illustration and key-visual
Art Direction, Graphic Design: thomasonline.pl

Illustration - tool Photoshop CS3

Praca przetargowa jako jedyna z agencji dla której została wykonana, przeszła sito konkursu
Koncepcja bardzo prosta - analiza materiałów klienta wskazywała, że osoby decyzyjne lubią mocno nasycone kolorowe layouty, z dużą ilością ozdobników (rysunków, zdjęć, kompozytów - dotychczasowe które zamieszczano w katalogach były wyjątkowo niskiej jakości wykonywane przez operatora). Brief mówił wyraźnie - że klient życzy sobie czegoś nowego, różnego od dotychczasowych materiałów, jednak trzeba zawsze mieć na uwadze dotychczasową estetykę klienta - postanowiliśmy z copywriterem z którym przerzucaliśmy się pomysłami spróbować przemycić prosty czysty layout, próbując sprzedać go dodatkowymi ozdobnikami w postaci ikonek i kolorowego kompozytu który był tu moim punktem wyjścia - poszedłem na pewien kompromis i zrezygnowałem z wyraźnego kontynuowania i rozwijania tego motywu na kolejnych stronach ze względu na brak czasu i niezrozumienie ze strony zespołu client serivce - co moim zdaniem było błędem - można było opowiedzieć zabawną historię grafiką nie zaśmiecając layoutu.
Client: Goplana / Freelance 
Concept, Art Direction, Graphic Design: thomasonline.pl
Copywriter: LSCG Copywriter: Rafał Fork.

Flash banner Doble Billboard 750x200 (Animation) Layout due the manual
Concept for Electronic Arts NFS
"Design your car and make your own NFS label"
Contest webpage for EA NFS.
Art Direction, Graphic Design, Webdesign: thomasonline.pl

Time spent 10 hrs
logotype and brand identity 
for http://www.bwitekblog.com/
Art Direction, Graphic Design
www.thomasonline.pl
photo by B.Witek
Concept/Tribal DDB
DDB Poland website - test design