Amy Archer-Gilligan
Amy Archer-Gilligan była trucicielką. Szacuje się, że zabiła około pięćdziesięciu osób. Za wyjątkiem jej drugiego męża byli to klienci prowadzonego przez nią domu spokojnej starości. Działała przez siedemnaście lat. Została skazana na dożywocie, ostatecznie zmarła w szpitalu psychiatrycznym.
   Anna Marie Hahn
Anna Marie Hahn otruła i obrabowała pięciu starszych mężczyzn. Motywowała się korzyściami materialnymi, miała bowiem skłonność do hazardu. Przyłapano ją, kiedy ukradła diamentowy naszyjnik właścicielowi hotelu, w którym mieszkała.
   Belle Gunness   
Wyjątkowość Belle Gunness polegała na tym, że była bardzo silną i dobrze zbudowaną kobietą. Posądza się ją o zabicie ponad czterdziestu osób, w tym swoich partnerów i dzieci. Ze względu na swoją aparycję mówiono o niej jako o żeńskim odpowiedniku Sinobrodego. 
   Darya Nikolayevna Saltykova   
Darya Nikolayevna Saltykova była rosyjską seryjną zabójczynią. Zasłynęła z zabicia i torturowania przeszło stu swoich służących. Skupiała się głównie na kobietach i dziewczynkach. 
   Marie Delphine LaLaurie   
Marie Delphine LaLaurie torturowała i zabiła ponad stu swoich niewolników. Niektórym z nich kazała nosić żelazne obroże. Podobno zginęła tragicznie w pożarze, który wybuchł na jej posesji. Ciała Marie jednak nie odnaleziono. Niektóre źródła podają, że uciekła do Paryża. Postać tej morderczyni to stały element historii o duchach w folklorze Nowego Orleanu.
   Elizabeth Báthory
Elżbieta Batory to węgierska Krwawa Hrabina. Dokładna liczba jej zbrodni nie jest znana, niektóre szacunki mówią o sześciuset pięćdziesięciu osobach. Elżbieta miała obsesję na punkcie młodości. Uważała, że krew zabitych przez nią ofiar ujmuje jej lat.
   Karla Homolka   
Karla Homolka wraz swoim mężem zabiła trzy osoby w tym własną siostrę.Ze względu na aparycję nazwano ich Kenem i Barbie. Homolka w 2005 roku wyszła z więzienia.Żyje w Kanadzie pod zmienionym nazwiskiem, ma dziecko.
   Ilse Koch   
Margarete Ilse Koch była Komandorową z Buchenwaldu. Ze względu na jej działalność w obozie koncentracyjnym dokładna liczba ofiar nie jest znana. Słynęła z wybierania więźniów osobiście. Lubiła ciekawe tatuaże, z których potem kazała sobie robić oprawy książek, abażury, torebki.
   Irma Grese   
Irma Ida Grese była nadzorczynią w niemieckich obozach koncentracyjnych. Równie okrutna, co piękna. Nie rozstawała się ze swoim psem i specjalnym stalowym biczem zdobionym perłami. W 1986 roku jej mogiłę zlikwidowano, ponieważ stała się miejscem pielgrzymek neonazistów.
   Jane Toppan   
Jane Toppan zabiła około trzydziestu jeden osób. Zaczęła w szpitalu, gdzie pracowała. To tam na zmianę przywracała do życia i zabijała pacjentów. Potem mordowała wszystkich ludzi z najbliższego otoczenia. Posunęła się nawet do otrucia mężczyzny, którego chciała zdobyć, by pomagając mu wrócić do zdrowia zyskać jego sympatię. Podtruła nawet siebie, by z kolei w nim wzbudzić współczucie.
   Juana Barraza Samperio
Juana Barraza Samperio zwana Mataviejitas (morderczyni staruszek) zabiła co najmniej szesnaście kobiet w podeszłym wieku. Policja podejrzewa, że ofiar mogło być nawet siedemdziesiąt. Przed aresztowaniem była zapaśnikiem lucha libre, meksykańskiej odmiany wrestlingu. W walkach używała maski w kształcie motyla. 
   Delfina and María de Jesús González
Delfina and María de Jesús González były siostrami, które prowadziły burdel w Meksyku. Zabiły około dziewięćdziesięciu osób. Policja na terenie ich własności znalazła zwłoki mężczyzn, kobiet i płodów. Siostry pod pozorem szukania służących zwabiały młode dziewczyny i zmuszały do prostytucji (często przy pomocy narkotyków). Kiedy kobiety były chore lub zbyt zniszczone, zabijały je. Ten sam los spotykał bogatszych klientów.   
   Maria Velten
Maria Velten przez dwadzieścia lat zabijała swoich bliskich. Czarna wdowa oraz morderczyni innych swoich krewnych. Zabijała z wygody, kiedy jej bliscy chorowali, a ona nie była w stanie się nimi zajmować, a także ze względu na korzyści finansowe. Schwytano ją, gdy miała sześćdziesiąt siedem lat.
   Mary Ann Cotton
Mary Ann Cotton otruła arszenikiem około dwudziestu osób. Zabiła w ten sposób swoją matkę, czterech mężów, kilkoro swoich dzieci i nieznaną liczbę pasierbów. Istnieje dziecięca wyliczanka na jej temat, w której sprzedaje czarny pudding (robiony na bazie świńskiej krwi).  
   Ruth Ellis
Ruth Ellis była ostatnią kobietą straconą w Wielkiej Brytanii. Zabiła swojego kochanka, z którym łączył ją namiętny, burzliwy i pełen przemocy związek (mężczyzna uderzył Ellis kiedyś tak mocno, że ta poroniła). Nie odwoływała się od wyroku i nie próbowała się bronić, uważała że spotkała ją zasłużona kara.