Johanna Sulg's profileTK Näituseprojekt's profile

Johanna Sulg

Teemavalik:

Teema valimine osutus minu jaoks näituseprojekti puhul kõige keerulisemaks ülesandeks. Kõik seni tekkinud mõtted tundusid väheoriginaalsed või liialt aeganõudvad. Motivatsioon ei aidanud mind samuti, sest mida soojemaks ilmad läksid, seda vähem tahtsin ma koolitöödega tegeleda.

Surfasin juba mitmendat päeva Pinterestis, et leida mingitki ideed näituseprojekti tarvis, kuni sattusin nööbikunsti lainele. See on tehnika, mille käigus kleebitakse nööpe lõuendile või alusele ja kaugemalt vaadates tekib kujutis. Tekkis mõte teha sedasama, aga pudelikorkidest, sest tehnikaid edasi uurides leidsin, et nööpe on kasutatud palju, aga pudelikorkidest leidsin vaid paar üksikut tööd.


Teostus:

Visandid tehtud, oli vaja hakata koguma materjale. Kõige ajamahukam ülesanne oli muidugi pudelikorkide kogumine. Vaatasin alguses oma ukse taga pesitsevate taarakottide poole ja mõtlesin, et need on ju niiiii suuuured, ehk piisab nende korkidest. Oi, kuidas ma alahindasin oma töö mahtu. Kui olin aluse ära ostnud ja hakanud arvutama, kui palju korke ligikaudu tarvis läheb, kirjutasin ruttu tuttavatele ja lähedastele, et ühtegi korki järgnevate kuude jooksul taarapunkti ei vii!

Samal ajal, kui toimus korkide laekumine minu välisukse taha paigutatud kasti, alustasin mina alusele maalimisega. Kuna korgid on ümarad, jäävad ka parima tahtmise ja paigutamise korral nende vahele praod, seetõttu otsustasin mustale taustale maalida kujutise. Tausta tegin spreivärviga mustaks ning südame kujutise teostasin guaššvärvidega.
Kui alus sai maalitud, siis hakkasin sellele korke paigutama, alustades esmalt alumise osa keskelt, liikudes väljapoole. Kui olin alumise osa paigutusega rahul, liimisin kuumaliimipüstoliga korgid aluse külge.
Seejärel tuli ette järjekordne takistus: õiget värvi korke ei olnud piisavalt. Seega hakkasin järjest korkide välimisi ääri guaššide ja aerosooliga üle värvima. 
Järgmiseks paigutasin ka ülemise osa korke meelepäraselt ning liimisin nad samuti kinni. Peale seda hakkasin värvima pudelikorke ka seestpoolt õiget värvi. 

Lõpuks oli tarvis töö mustale taustale teha kiire clean-up ning alustada raamimisega. Raami tegemiseks ostsin ehituspoest nurgaliistud ning esmalt värvisin need mustaks, et tööga sobiks. Teiseks, lõikasin õige nurga all õiges pikkuses tükid välja ning kinnitasin need omavahel kontaktliimiga. Sarnaselt, liimi abil kinnitasin ka töö raami külge. Viimaseks pidin teose tagaküljele liimima kaks puidutükki, mille külge kruvisin aaskruvid, et tööd oleks vimalik riputada.
 
 
Valmis töö:
Pealkiri ja tähendus:
 
Teose pealkirjaks sai "856", see on töös kasutatud pudelikorkide arv, kuid see on palju enamat kui lihtsalt number. See sümboliseerib meie tarbimisühiskonna poolt loodusele avaldatavat mõju ning visandab pilti sellest, kuidas väikesed igapäevased teod võivad koguneda suureks probleemiks keskkonnale. Pudelikorkide kogumine ja nende kunstilisse töösse integreerimine on minu viis väljendada muret meie planeedi tuleviku pärast ning innustada inimesi tegutsema jätkusuutlikuma tuleviku nimel. 
 
 
Mida õppisin:
 
Ausalt öeldes õppisin järjekordselt, et säärane füüsiline kunst ei ole ikka päris minu teema. Hakkama ma temaga sain, aga protsessi ma meeletult ei nautinud. Soovin jääda edaspidi pigem sisekujunduse või digikunsti juurde, kuid kogemusena oli projekt kasulik. Õppisin lisaks erinevaid tehnikaid, koostööd ja suhtlemisoskust ning planeerimist. Kokkuvõttes olen uhke, et valisin väljakutsuva ülesande, arenesin selle käigus ning õppisin ka ennast ja oma eelistusi paremini tundma.
Johanna Sulg
Published:

Johanna Sulg

Published:

Creative Fields