VELYKYI LUH. NETWORK OF MARKETS

ВЕЛИКИЙ ЛУГ. МЕРЕЖА РИНКІВ

Вступ:
Ринок – один з головних елементів, що утворює місто. У сучасному світі ринок втілює не лише економічні аспекти, але й стає ключовим фактором у формуванні культурного та соціального середовища. На відміну від традиційних підходів, наша команда вірить у те, що ринковий простір може відігравати важливу роль у збереженні біорізноманіття територій та сприяти їх сталому розвитку. З цією метою ми розробили новий тип ринку, який впроваджується в рекреаційно-селищних структурах міст.
У світі, де важливість природного середовища та якість життя в містах набувають ключового значення, виникає необхідність переглянути традиційні підходи до міського планування. Ця ініціатива становить відповідь на сучасні екологічні виклики та відкриває можливості для створення інноваційного середовища для взаємодії між місцевими громадами та природним середовищем.
Основні ідеї нашої концепції включають в себе збереження природних резерватів у рекреаційних зонах міст, розвиток унікальних ринкових майданчиків, які підтримують місцевих майстрів і виробників, масштабування кількості альтернативних джерел видобутку енергії, підтримки української екосистеми та створення сприятливого середовища для культурного обміну та взаємодії між різними соціокультурними групами, Ми віримо, що ця концепція розвитку ринкових просторів допоможе підтримати екологічну стійкість, зберегти природні ресурси та забезпечити жителям міста можливість сприймати ринок не лише як місце торгівлі, але й як платформу для культурних обмінів та сталого розвитку місцевих спільнот, а мережевий підхід організації таких ринків структурі місця допоможе переспрямувати вектор розвитку енергетики у біг розвитку альтернативних більш сучасних та екологічних джерел видобутку енергії.

Місцевий контекст:
У результаті подій, що відбулися 6 червня 2023 року – підриву армією Російської Федерації дамби Каховського водосховища (Херсонська область, Україна), велика кількість заселених територій у Херсонській області була затоплена. Ця трагедія створила можливість переосмислити розвиток цих територій та вирішити, як сучасні ринки можуть сприяти їх відновленню та сталому розвитку.
Територія, відома з давніх часів як Velykyi Luh (Великий луг), колись була багата на природні ресурси. Річкові плавні розкидані навколо річки Дніпро створювали унікальні екосистеми. У XVI—XVIII століттях ці місця були домівкою для Запорізьких Січей – місця, де жили запорозькі козаки. Проте, із зростанням технологій землі були втрачені через будівництво Каховського водосховища в 60-і роки минулого століття. Ця дія вплинула на значне зменшення  біорізноманіття, а також спричинила зміни у містобудівній структурі регіону.
Наша команда взяла на себе завдання провести дослідження історії цих територій до побудови греблі та запропонувати сценарії їх майбутнього розвитку. Однією з ключових ідей є використання сучасних ринків як каталізатора для відновлення цих земель.

Мережа ринків:
Створення мережі таких ринків є ключовим системним рішенням для відновлення та подальшого розвитку зруйнованих територій. З урахуванням постійного зростання населення у всьому світі, існуючі території мають великий потенціал для розширення селищних зон. Тому наш ринок стане центром як старих, так і нових поселень. Ринкові майданчики будуть розташовані вздовж контуру колишніх затоплених територій, відзначаючи унікальну топографію місцевості та залишаючи згадку про колись затоплені водосховищем землі з її культурою та історією.
Кожен з ринків у цій мережі матиме технології щодо переробки відходів, збору дощової води з поверхні покрівель та унікальний набір основних продуктів характерних для цих територій. Мережевий підхід не лише сприятиме збереженню навколишнього середовища, але й стане фундаментом для створення енергетичної та гуманітарної незалежності цієї території. Створюючи розподілену систему переробки відходів та використання дощової води, ми сприяємо сталому використанню ресурсів, зменшенню викидів та формуємо зелену економіку на цих землях. Це не лише забезпечить стале господарювання, але й підсилить сприйняття цих територій як центрів сталого розвитку у всьому регіоні.


Команда: 
архітектори: Анасатсія Кригіна, Василина Коломоєц, Роман Петльований
художниця: Олександра Шехерева
Velykyi Luh
Published:

Velykyi Luh

Published:

Creative Fields