nkbejalovar hr's profile

Hrvatska je u Kataru dobila bitku za treće mjesto

Hrvatska reprezentacija osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru nakon što je u malom finalu svladala Maroko s 2-1. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, za Hrvatsku su zabili Joško Guardiol i Mislav Oršić, dok je za Maroko izjednačio Achraf Dari. Posjetite našu stranicu gdje ćete saznati sve o jednom od najzanimljivijih i najuspješnijih nogometnih klubova u Hrvatskoj - NK Bjelovar.

Hrvatska reprezentacija zauzela je treće mjesto na svijetu po drugi put nakon brončane medalje na Svjetskom prvenstvu 1998. kada je ponovno pobijedila Nizozemsku 2-1. Marokanci su ostali četvrti na svijetu, ali ovo je najbolji uspjeh neke afričke reprezentacije.

U Hrvatskoj je izbornik Zlatko Dalić napravio 5 izmjena u odnosu na polufinale protiv Argentine. Sada su umjesto Josipa Juranovića, Dejana Lovrena, Borne Sose, Marcela Brozovića i Marija Pašalića na teren ušli Josip Stanišić, Josip Šutalo, Lavro Meier, Mislav Oršić i Marko Livaja.

Ključni igrači kao što su Romain Saiss, Azzedine Unai i Nuseir Mezrai također nisu bili u sastavu Maroka.

Utakmica je otvorena u sedmoj minuti. Potom je Ivan Perišić iz slobodnog udarca sjajno glavom vratio loptu u peterac, gdje je Joško Guardiol glavom probio pored desne vratnice vratara Jasina Bunua. Guardiol je postao najmlađi hrvatski strijelac na Svjetskom finalu, zabio je s 20 godina i 328 dana.

Maroko se brzo vratio u igru. Hakiem Ziyech je napravio faul, a Luka Modrić je glavom vratio loptu u peterac. Tu je najspretniji bio branič Afrikanaca Ashraf Dari koji je glavom iz blizine matirao Dominika Livakovića.

U narednim minutama Hrvati su bili aktivniji, pokušali su s nekoliko udaraca s distance preko Mislava Oršića i Andreja Kramarića.

U 33. minuti Marokanac Boufal je lijepo ubacio u kut šesnaesterca, ali je u posljednji trenutak iskočio jedan obrambeni igrač.

U 42. minuti Mislav Oršić izvanrednom je igrom ponovno doveo Hrvatsku u vodstvo. Pokušao je lažnim udarcem u dalji kut matirati vratara Bune, s lakoćom je zakucao loptu, no ona je naišla samo na njegovu lijevu vratnicu i odletjela u mrežu - 2:1.

Nakon sat vremena, hrvatski napadač Andrej Kramarić (ovdje) ozlijedio se pokušavajući snažno šutirati kada je upao u zasjedu. Pokušao je nastaviti utakmicu, ali nije uspio pa ga je zamijenio Nikola Vlašić.

U 74. minuti Guardiol je pao u šesnaestercu Marokanaca i tražio jedanaesterac, ali je sudac Al Yassim bio uporan da ga nije bilo. U sljedećem napadu En-Nesiri je primio sjajnu loptu u hrvatski šesnaesterac, ali je vratar Livaković izašao i tijelom obranio njegov udarac.

Ivan Perišić, koji je u toj utakmici igrao na poziciji lijevog beka, propustio je postati najbolji strijelac Hrvatske u povijesti Svjetskih prvenstava, a sada dijeli rekord s Davorom Šukerom.

U 87. minuti veliki promašaj za Hrvatsku napravio je Mateo Kovačić.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Youssef El Nesiri glavom je prebacio Perišića, ali je loptu poslao preko gola i to je bilo to.