Ręcznie drukowana pocztówka w cyklu Architektura Cygańskiego Lasu 

Willa Olgi Josephy
ul. Olszówka 102A, Bielsko-Biała
 
Z opisu na pocztówce:
"Reprezentuje jeden z kilkunastu budynków w stylu cottage występujących w Cygańskim Lesie, decydujący o atrakcyjnych walorach i niepowtarzalnym klimacie całej dzielnicy. Spełniała rolę podmiejskiego letniego domu. Wykonana w większości z drewna, bogato zdobionego snycerskimi detalami. Wybudowana w roku 1891 dla jednego z najbardziej prężnych przemysłowców bielskich - Gustawa Josephy’ego. Po jego śmierci właścicielką stała się żona – Olga. W willi w roku 1948 urodził się znany reżyser Radosław Piwowarski.
Obecnie znajduje się na posesji zajmowanej przez Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej, którego organem założycielskim jest Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Przeznaczona do rozbiórki."
Manualny druk typograficzny, dwubarwny wydruk w formie składanej pocztówki 17x12 cm na brązowym papierze z recyklingu. 
 
/ projekt i ręczny druk letterpress: PanBonTon, wydawca: Stowarzyszenie "Olszówka"
 
Model do samodzielnego wycięcia i sklejania, opracowany przez naszego przyjaciela z mellowmind na podstawie archiwalnych fotografii i dokumentacji stanu aktualnego budynku: 
 
Kolekcja modeli 3D wydrukowanych przez nas rośnie...
Willa Olgi Josephy, Bielsko-Biała, model 3D
23
589
0
Published:

Willa Olgi Josephy, Bielsko-Biała, model 3D

Ręcznie drukowana pocztówka w cyklu Architektura Cygańskiego Lasu: Willa Olgi Josephy Pomysł i ręczny druk letterpress: PanBonTon. Model do sam Read More
23
589
0
Published: