• Add to Collection
  • About

    About

    Nordic Apartment
    Published:
NORDIC LIGHTS -PROJEKT MIESZKANIA
 
Mieszkanie zostało zaprojektowane dla singla lub pary osób.
W założeniu ma być miejscem do życia, spotkań, a przede wszystkim relaksu i odpoczynku. Motywem przewodnim projektu jest zatem harmonia. Skupienie się na tym pojęciu jest także kontynuacją atmosfery jaką tworzą otoczenie (natura) oraz architektura budynków.
 
_______________
 
Charakter wnętrza tworzy najpierw sama przestrzeń. Zredukowanie stałych podziałów do funkcjonalnego minimum (jedynym tradycyjnie zamykanym pomieszczeniem jest łazienka) pozwala na poczucie otwartości i postrzeganie mieszkania jako całość. Pomimo braku ścian funkcje są zróżnicowane za pomocą kompozycji poszczególnych aneksów oraz brył kryjących w sobie kominy i szafy. Dzięki temu powstają specyficzne relacje pomiędzy częściami funkcjonalnymi mieszkania, pozwalające w sposób komfortowy z niego korzystać, a jego strefy są stopniowane od wejścia (strefa najbardziej otwarta) przez kuchnię, salon aż do sypialni (strefa zdecydowanie prywatna).  

_______________
 
 
Projektowane wykończenie mieszkania jest konsekwencją przyjętych założeń.  Architektura wnętrza jest ascetyczna - ma podkreślać kubatury aneksów i ułatwić postrzeganie przestrzeni poprzez brak stałych elementów dekoracyjnych i subtelne zróżnicowanie faktur i kolorów: korytarz wyróżnia się ciemną kolorystyką, kuchnia lekkim połyskiem mebli kuchennych, a salon i sypialnia jednocześnie łączy i dzieli miękka przegroda w postaci zasłony. Wyposażenie mieszkania jest dopełnieniem całości. W przeciwieństwie do stałych elementów architektury wnętrza nie zostało potraktowane w sposób rygorystyczny – próbuje za to stworzyć indywidualną atmosferę wnętrza i jednocześnie pozwala użytkownikom na swobodę, a nawet proste zmiany w ramach dobrze pojętych zasad estetyki.