Ogloszenia towarzyskie zamieszczane w internecie
W Polsce ogłoszenia towarzyskie są bardzo popularne. Amerykańskie prawo bardzo ostro walczy z prostytucją, jednak okazuje się, że jest ono tak dziurawe, że jeżeli sutenerzy przeniosą swą działalność do globalnej sieci, pozostaną całkowicie bezkarni i nie mogą być ścigani, ze względu na nieaktualne przepisy. Dyskusja na zagadnienie prawa walczącego z prostytucją rozgorzała, gdy sąd w Nowym Meksyku oddalił zarzuty przeciwko dwum sutenerom. Emerytowany profesor jednej z uczelni oraz dodatkowo jego były współpracownik, zostali oskarżeni o zbudowanie internetowego kręgu prostytucji o zasięgu międzystanowym. Obaj panowie założyli witrynę promującą prostytucję oraz rekrutującą panie pragnące pracować w najstarszym zawodzie świata
 
Ich inicjatywa spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony konsumentów. Krąg prędko zdobywał nowych członków i wkrótce okazało się, że zrzesza ich już 14,000 , a oprócz tego 200 prostytutek. Strona pośredniczyła w usługach, których cennik zaczynał się na 200 dolarach za jeden stosunek, zaś kończył na 1000 dolarów za wynajęcie prostytutki na całą godzinę. Organa ścigania co prawda aresztowały obu panów, lecz sąd uznał, że ich działalność nie wyczerpuje znamion przestępstwa. Eksperci twierdzą, że obaj panowie mogą pozostać bezkarni, ponieważ prowadzona przez nich witryna ma możliwość być chroniona poprawką do konstytucji, dotyczącą wolności wypowiedzi.
 
 
Tak twierdzi Scott Cunnigham, profesor z Uniwersytetu Baylor, zdaniem którego współczesne prawo zostało napisane jeszcze przed pojawieniem się internetu i zwyczajnie nie uwzględnia wielu aspektów. Decyzja sądu jest  dziwna, niemniej jednak takie jest prawo, zatem dopóki nie zostanie zmienione internetowi alfonsi pozostaną bezkarni.
Ogloszenia towarzyskie zamieszczane w internecie
12
395
0
Published:

Ogloszenia towarzyskie zamieszczane w internecie

Beauty woman from east Europe.
12
395
0
Published:

Creative Fields

Copyright Info

Attribution, Non-commercial

Read More