Neúspešné logá
alebo Strastipný život grafického dizajnéra
Väčšina návrhov pochádza zo súťaží vypísaných na Webtrh.cz alebo Crowdspring.com. Z uvedených návrhov sa realizovali iba dva. Datapark.sk a Kvety Nitra. 
Návrh loga pre detský športový klub 101, zrealizovaný cez Webtrh.cz. Logo postúpilo do druhého výberového kola, kde získalo najviac hlasov od detí (členov klubu) vo veku 6 až 8 rokov. Tu však svoju spanilú jazdu skončilo a zadávateľ si nakoniec vybral iné logo. 
Návrh loga pre módnu značku "Aggressive Deer" v súťaži na Crowdspring.com. Logo získalo najvyššie hodnotenie zadávateľa, nakoniec však v súťaži neuspelo. 
Návrh loga "Alka - Language Specialist" do tendra na Webtrh.cz. V logu som použila profil hlavy alky (takého vtáčika, keby ste nevedeli). Bez spätnej väzby. 
Návrh loga pre Angelinvestor.sk do tendra na Webtrh.cz. Hoci moje logo neuspelo, bol to snáď jediný seriózny tender na logo, ktorého som sa na tomto serveri zúčastnila.
Dva návrhy pre módnu značku "Cock Fashion" cez systém Crowdspring.com. Bez odozvy.
Logo "Datapark" pre kamošovho kamoša. (Realizované.)
Návrh mierneho redizajnu loga "Deers.cz", opäť tender na Webtrh.cz. Hoci jednou z hlavných požiadaviek zadávateľky bolo, aby sa nové logo od starého príliš nelíšilo, víťazné logo je niekde celkom inde a môžete si ho pozrieť na uvedenej stránke. 
Návrh loga pre klenotníctvo Duncan & Fisher cez systém Crowdspring.com. Logo získalo jedno z najvyšších hodnotení zadávateľa. Nakoniec však v súťaži, do ktorej sa prahlásilo cez 200 záujemcov z celého sveta, neuspelo. Víťazné logo si môžete pozrieť na stránkach http://dfdiamonds.com.
Dva návrhy loga "Focus Search" do tendra na Crowdspring.com. 
Návrh loga "Jawatta" pre e-shop s kávou cez systém Crowdspring.com. Neúspešný.
Návrh loga pre výrobcu syrov. Získal hodnotenie 3 a bol mu vyčítaný komixový štýl. 
Návrh loga pre "Kvety Nitra". Firma nemala žiadne logo, no potrebovala na rýchlo webovú stránku. Nakoniec sme sa dohodli, že im vrámci toho "zbúcham" nejaké lacné logo. V súčasnosti už web neexistuje. (Realizované.)
Návrh loga pre web "Lepime.cz" venovaný samolepkám na stenu. Opäť tender prostredníctvom systému Webrh.cz. Víťazné logo si môžete pozrieť na uvedených internetových stránkach.
Návrh loga "Mini News" pre kamošovho kamoša. Ak neviete o čo ide, jedná sa o jednoduchý publikačný systém, bez potreby databáz. Bohužiaľ, logo sa autorovi systému nepáčilo. Súčasnú podobu loga a aj publikačný systém si môžete pozrieť na stránkach http://mnewscms.com/sk.
Občas sa stane, že na Crowdspring.com objavíte známu firmu. V priebehu niekoľkých dní sa na takúto ponuku prihlási aj tisícka záujemcov. Môj pokus o nové logo ostal bez odozvy.
Návrh loga "Toprak Kurk" pre spracovateľa kože do tendra na Crowdspring.com. Logo nezískalo žiadne hodnotenie. Víťazné logo si môžete pozrieť na adrese: http://www.toprakkurk.com/eng/home.htm
Návrh loga "Tronix.cz" do tendra na Webtrh.cz. Bez odozvy.