Klient: FUEMO
Zakres:
Branding
Plan komunikacji
Projekt etykiet i pudełek
Strona WWW i sklep internetowy


Branding

Głównym celem projektu było wprowadzenie na rynek zupełnie nowej marki kosmetyków naturalnych, oferującej produkty do pielęgnacji twarzy i ciała. Projekt rozpoczęliśmy od stworzenia namingu, a następnie logotypu. 
FUEMO to marka reprezentująca silne, niezależne kobiety z jasno określonymi wartościami. Kobiety, które wiedzą, czego chcą i jak po to sięgać. Marka FUEMO to połączenie pasji, kobiecości i zmysłowości. 
Nazwa czerpie swoją inspirację z hiszpańskiego słowa “fuerza”, czyli siła oraz angielskiego słowa “woman”, czyli kobieta. Ze słowa “woman” wyciągnęliśmy trzon, czyli litery “o” i “m” odwracając ich kolejność.
Plan komunikacji i koncepcja kreatywna

Przygotowując plan komunikacji, skupialiśmy się na opracowaniu m.in Tone of Voice, Big Idea marki, grupy docelowej i targetowania, koncepcji kreatywnej oraz haseł reklamowych. Budując wizerunek marki, mamy na celu stworzenie społeczności kobiet wyznających podobne wartości i dokonujących w życiu podobnych wyborów (nie tylko tych zakupowych). Promujemy naturalny i zdrowy tryb życia, wchodzimy z nimi w interakcje, stawiamy na rozwój i pewność siebie, a klientki nazywamy “Kobietami FUEMO”. 
Koncepcja kreatywna opiera się na kolorach wykorzystanych na opakowaniach. Czerń i złamana biel nadają marce
stanowczego wyrazu, symbolizując silną i świadomą Kobietę FUEMO. Kolory wspierane są wyraźnymi i dopełniającymi
je fotografiami roślinności oraz kobiet, mocno podkreślając naturalność marki. Identyfikacja graficzna jest nowoczesna,
estetyczna i przyjemna w odbiorze. Wszystkie jej elementy budują spójny i konsekwentny wizerunek marki.
Strona WWW i sklep internetowy

Projekt graficzny wykorzystuje elementy opracowane w planie komunikacji. Grafika jest minimalistyczna, kolory są stonowane, dzięki czemu całość projektu jest estetyczna i subtelna. Strona zawiera podstawowe informacje o marce, o produkcie oraz o najważniejszych składnikach. Najważniejszym celem strony internetowej jest ekspozycja produktu i zachęcenia użytkownika do dokonania zakupu produktów. Karta produktu została zaprojektowania z uwzględnieniem najważniejszych informacji, tak aby użytkownik nie miał potrzeby powracania na pozostałe podstrony, tylko pozostał w miejscu zakupu i otrzymał odpowiedzi na wszelkie pytania. 
Projekt wizytówek

Wizytówki korzystają z dominujących kolorów marki, czyli czerni i bieli. Zawierają podstawowe informacje kontaktowe i dane firmy. Całość jest utrzymana w minimalnym i eleganckim stylu. Delikatne ilustracje przedstawiające roślinność nadają subtelności, a także nawiązują do naturalności produktu. 
​​​​​​​
​​​​​​​

Chcesz porozmawiać, spotkać się lub otrzymać ofertę?
Zacznijmy pracować nad twoją marką!

FUEMO
Published:

Project Made For

FUEMO

FUEMO to nowa marka kosmetyków naturalnych przeznaczonych dla świadomych i niezależnych kobiet. Stworzyliśmy branding, plan komunikacji marki i p Read More

Published: