Zakres:
Branding
Strona WWW
Plan komunikacji marki
Branding
Pierwszym etapem projektu było stworzenie logo, które miało nawiązywać do nazwy marki oraz odwoływać się do procesu  uczenia i zapamiętywania. Pierwsze proponowane propozycje wywiązywały się od powiązania działania aplikacji z formą nauki języka poprzez fiszki. Logotypy prezentowały kształt mózgu ułożony z kwadracików, które miały przypominać wspomniane fiszki do nauki słówek. Druga propozycja opierała się na podobnym schemacie, jednak użyty w nim krój oraz zabiegi graficzne przy ikonie stwarzały wrażenie nieco nowocześniejszego znaku. Trzecia i finalna propozycja jest najbardziej oryginalna, a także najbardziej poważna ze wszystkich. Znak może wydawać się abstrakcyjny, ale stworzony jest na podstawie kształtu ludzkiego mózgu i motywu niekończącej się wstęgi.
Plan komunikacji marki
Przygotowując plan komunikacji marki, opracowywaliśmy przede wszystkim propozycję komunikacji, jej cele, grupy docelowe oraz koncepcję kreatywną. Ze względu na to, że aplikacja jest dostępna wyłącznie dla urządzeń desktopowych, odbiorca ma możliwość nauki słownictwa podczas codziennej pracy na komputerze, bez żadnego dodatkowego wysiłku. W koncepcji kreatywnej pozostajemy zgodni z dotychczasową identyfikacją graficzną marki Brain Loader. W kreacjach wykorzystujemy zdjęcia wskazujące na różne typy osób, ich zawody i różne style życia. Uwzględniamy również wizerunek młodych, radosnych ludzi różnych narodowości, aby pokazać, że marka Brain Loader jest otwarta i dba o różnice kulturowe. Stawiamy także na poczucie humoru, dzięki któremu pokazujemy odbiorcom, że nauka słówek z Brain Loader jest lekka i przyjemna.
Strona WWW
Na podstawie wypracowanych założeń z planu komunikacji opracowaliśmy stronę WWW, która graficznie nawiązuje do koncepcji kreatywnej. Struktura informacyjna strony w czytelny i intuicyjny sposób przedstawia czym jest produkt i jakie korzyści oferuje.
W stronie internetowej został wdrożony moduł sklepowy, dzięki czemu użytkownik może w bardzo sprawny sposób zakupić aplikację i zasilać głowę mnóstwem słówek.

Chcesz porozmawiać, spotkać się lub otrzymać ofertę?
Zacznijmy pracować nad twoją marką!

Brain Loader
Published:

Project Made For

Brain Loader

Published: