Happy Design's profile

Природно-заповідний фонд України



Як розказати історію лісу? Чи буде достатньо перелічити всі види тварин та птахів, що проживають на його території? Як розповісти про цінність, якою ми володіємо, самі не розуміючи цього? Все починається з людини, що заходить у цей ліс. Вона стає оповідачем та слухачем одночасно. Природа – це те, що ми хочемо досліджувати, та водночас це і те, що має бути недосяжне, дике і вільне. Досягнення гармонії між пізнанням природи та її поважної таємничості дозволить нам відчути себе дбайливими співучасниками господарювання.


Проблема
Чи ми чуємо її голос?​​​​​​​

Ми захоплюємось мальовничими краєвидами, навіть не підозрюючи про те, яка боротьба ведеться за лаштунками природно-заповідного фонду. Це не лише проблеми ресурсів та залишкового фінансування, але й глобалізації та зміни клімату. Природа позбавлена голосу, вона промовляє до нас мовою змін, втрат, зменшенням ресурсів, зникненням видів, пожежами та повенями. Навіть незначна зміна в її статусі може сигналізувати про необхідну допомогу. Ці сигнали обробляються науковими співробітниками та працівниками природно-заповідного фонду України (далі ПЗФ), ентузіастами, що працюють в парках та заповідниках. Вони є тим голосом, що може комунікувати із відвідувачами, виховуючи культуру поведінки та робити наше знайомство безпечним як для нас, так і для Природи. 


Інсайт
Чи усвідомлюємо її велич?

Чого очікує турист, що вирішив відвідати парк? Чи знає він як себе поводити? Чи усвідомлює унікальність ландшафтів та видів, що проживають на територіях? Можливо він навіть не очікує побачити щось вражаюче. Які можуть бути у нього очікування після нудного штудіювання видів грунтів на уроках географії? Яким чином можна викликати в нього мотивацію прийти до парку, купити квиток та дотримуватись встановлених правил? ​​​​​​​


Виклик
Чи відчуваємо свою відповідальність?

Чітка і близька комунікація дозволить побудувати модель відносин, де відвідувач розуміє цінність та відповідальність, грантодавець та інвестор усвідомлює проблематику і потребу, а працівники фондів – безперешкодно продовжують роботу над збереженням та примноженням ресурсів, не витрачаючи зусиль на боротьбу з вандалізмом та необізнаністю. 
​​​​​​​
Єдність та сучасність візуальної комунікації дозволить зробити території природно-заповідного фонду привабливими, актуалізувати їхню туристичну цінність та побудувати сталий образ багатства і краси наших природних ресурсів, як національного надбання і гордості кожного із нас.


Рішення
Природа дивує!

Комунікація ПЗФ із відвідувачами повинна дивувати та вражати, захоплювати і викликати гордість. Ці емоції дозволять нам всім відчути себе частиною одного масштабного процесу – дослідження природи та збереження її ресурсів. Співзвучність комунікації ПЗФ із маркетинговою кампанією Ukraine Now підсилить імідж України та її туристичний потенціал.

Стратегія комунікації «Природа України – WOW!» будується через: 
– Вражаючі фото та відео
– Позитивний і дотепний характер і тон комунікації (не офіційний)
– Захоплення природою та заклик до співучасті у господарюванні




Комунікація

Знак «охороняється законом» змінюється на «Охороняється законом та громадянами України» для залучення особистої відповідальності відвідувача та його самоідентифікації як частини громадянського суспільства.




Позитивний і дотепний характер і тон комунікації
(не офіційний)




Бренд природно-заповідного фонду України

Комунікації ПЗФ містять декілька рівнів, що співпрацюють між собою, налагоджуючи один великий процес природоохоронної діяльності.

Природа потребує підтримки кожного із нас

Найвищий рівень державної відповідальності за ресурси несуть чиновники, що спілкуються між собою та на законодавчому рівні впливають на регуляцію, моніторинг та фінансування. Вони спілкуються офіційними документами, проте потребують яскравої пропозиції потенційним інвесторам, міжнародним фондам та програмам співдружності і охорони навколишнього середовища. Ціль – цілісний візуальний образ, що репрезентує ПЗФ як державну структуру, яка справно працює та виконує покладені на неї виклики; довіра до ПЗФ. 

На місцевому рівні кожен заповідник чи парк вибудовує комунікацію з локальними мешканцями через наукових співробітників та працівників, що залучають  мешканців до природоохоронної діяльності. Це зокрема і освітні програми для школярів, проєкти на базах бібліотек чи екскурсійні тури з просвітницькою та дослідницькою метою, акції та челенджі, еко ініціативи, спільне прибирання чи патрулювання територій та інше. Ціль – чітка комунікація правил поведінки, що може бути легко поширена та масштабована. Єдність стилістики, що викликає довіру та є зрозумілою для всіх. 

Врешті, ПЗФ комунікує з кінцевим користувачем – туристом, що приходить в парк чи заповідник, купує квиток та знайомиться із природою. Ціль – зрозуміла та чітка комунікація, що надихає купити квиток, дотримуватись правил поведінки, розуміти межі заповідника і усвідомлювати культуру поведінки,  рівень відповідальності та правила безпеки. 
Досягти даних цілей дозволить відповідна айдентика та її елементи, що разом утворять єдиний образ ПЗФ, привабливий і стильний, що комунікує до кожного із нас в особливий спосіб.


Логотип ПЗФ

Природно-заповідний фонд України – території та об'єкти які мають особливу природоохоронну цінність і виділені з метою збереження. Комунікує з національними парками, заповідниками та іншими територіями, що входять до ПЗФ України, чиновниками та інвесторами. 

З туристами і мешканцями комунікують лише національні парки та заповідники, тому емоційну комунікацію є сенс втілювати тільки в айдентиці і комунікації самих національних парків і об'єктів ПЗФ.

Тому логотип ПЗФ, офіційний, державний, строгий.
Виконує роль офіційного державного підпису, присутній на документах
та веб-сайті ПЗФ. 



Образ логотипу поєднується з позитивним та інформативним голосом бренду, репрезентуючи ліси, ландшафти, водойми та наголошує дотримуватись відповідної культури поведінки. 



Логотипи парків

Зведення всіх логотипів національних парків до єдиної кольорової схеми та стилістики символів, ліній і зображень – підсилить єдність структури ПЗФ та вибудує рівносильну важливість усіх парків і заповідників, як атомних елементів єдиного цілого – природно-заповідного фонду України. ​​​​​​​




Уніфіковані риси для всіх логотипів – лаконічність, стильність, єдність графічних величин, схематичність та адаптивність до розміщення на різних поверхнях (друк на будь-яких матеріалах та об'єктах, потенціал для сувенірної продукції).




Айдентика


Завдання

— Об‘єднати стилістично всі об'єкти природно-заповідного фонду України
— Впізнаватися, запам’ятовуватися та ідентифікувати об'єкти ПЗФ
— Підсилити комунікаційну стратегію
— Сформувати позитивне перше враження
— Зробити комфортною взаємодію із заповідними територіями


Обмеження

– Державно-охоронна роль бренду не дозволяє зробити айдентику абсолютно позитивною і неформальною
– Обмежене фінансування на друковані матеріали та навігацію потребує мінімазації повноколірного друку і заміну на одноколірний
– Вицвітання кольорів на сонці
– Кольорове кодування маркування територій та маршрутів повинне гармонійно співіснувати з кольорами айдентики
– Потенційний вандалізм не дозволяє використовувати світле тло
– Айдентика повинна органічно вписуватися в природне середовище і не відлякувати тварин


Рішення

1. Колір один — темно-зелений. Використання одного кольору (економія при друці)


2. Зберігаємо рамку, яка відігравала роль впізнаваності кордонів ПЗФ, але робимо її динамічнішою, природнішою, людянішою, емоційнішою — створюємо свою унікальну еко-текстуру, патерн, що буде об'єднувати стилістику бренду.




Кольори і текстура зберігають асоціацію з камуфляжними патернами, які використовуються для уніфікації з середовищем. Водночас спокійні лінії ніби відображають геологічний рельєф, трави, водорослі, гирло річки, ставки та плавні, віття і рельєфи деревної кори.

Головна асоціація — кора. 
Її роль – надійний захист вразливої природи, без порушення краси її плавних ліній.​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​



Проблемою старих знаків було вицвітання кольорів під дією сонця. В результаті чого погіршувалась впізнаваність і читабельність айдентики. Нова айдентика не буде мати такої проблеми.



Органічно вписуються в середовище
Всі знаки інформаційного ознакування в процесі офіційного затвердження)​​​​​​​




Мінімалізм — акцент на фото чи на повідомленні 




Колір

Зелений колір – органічно вписується в природнє середовище, не відлякує та не провокує тварин на агресію. 

Декоративний патерн наближений до камуфляжу  — захист проти вандалізму.
Також патерн добре поєднується із кольоровим кодуванням, яке легко знайти на постері чи табличці



Типографія

Ermilov (Ukraine NOW)

Для підсилення візуальної комунікації ми використали посил
до айдентики «Ukraine NOW»


Візуалізація айдентики



Навігація

Система інформаційного та навігаційного ознакування національних парків та заповідників з чіткими вказівками та даними, що зроблять мандрівку безпечною і легкою, а також захистять відвідувачів від манівців та небажаних контактів із дикими тваринами.

Чіткі інформаційні панелі, вказівники, маркування маршруту, вказівники зонування територій – все це буде відповідати єдиному стилю по всіх заповідних територіях​​​​​​​ України, що буде легко запам'ятовуватись і зчитуватись туристами з інших міст.

 
Цільова аудиторія
​​​​​​​


Усі вказівники повинні бути розміщені згідно рекомендацій розробки бренду, де враховані потреби доступності і сприйнятливості інформації.



Іконки для інформаційного ознакування

Уніфікація іконок та символів також дозволить відвідувачам легко орієнтуватись на місцевості та дотримуватись правил поведінки. 





Читабельність і доступність



Знаки скеровування на маршруті




Інформаційний щит

При розробці карти для інформаційного щита ми використовували кольори
з вже існуючих маркерів.



Сайти

Завдання

1 Головний сайт ПЗФ, на якому буде інформація про усі національні парки та заповідники, а також загалом про природно-заповідний фонд України.

2 Типовий сайт установи природно-заповідного фонду. Ключовими в проекті для нас було 6 національних парків та 2 заповідника.
Під час створення структури було проведено інтерв’ю з представниками національних парків, заповідників та Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.


Сайт парку

Розробляли структуру таким чином, щоб покрити всі основні потреби парків.



Головна сторінка




Інтерактивна інфографіка з позначеннями цікавих місць та посиланнями на статті.
Завдяки інтерактивності та присутності посилань на додаткову інформацію – реалізується цінність для потенційних відвідувачів, а саме – розповсюдження інформації про цікаві місця, які варто відвідати.






Інтерактивна карта за допомогою якої можна знайти всі цікаві місця національного парку чи заповіднику


Природно-заповідний фонд України
Published:

Природно-заповідний фонд України

Published:

Creative Fields