Frankivsk Sports School
project made for a student architectural contest STEEL FREEDOM 2020
🏆 winner | 1st prize

team: architects - Viktoriia AloshynaOleksandr Levytskyi, engineer/constructor - Yuriy Usyk,
3D-visualization - Viktoriia Aloshyna
​​​​​​​
client: DC Evolution
Проект багатофункціонального спортивно-навчального комплексу розташований у місті Івано-Франківськ, в колишній промисловій зоні, яка активно розвивається і розташована в 20 хв пішки від центру міста.

З ділянкою проектування межує учбовий комбінат, залізнична колія та технічні водойми. Попри ділянку проходять хаотичні під'їзди та малі технічні будівлі.


Першим кроком було визначення головного під’їзду на ділянку та визначення плями забудови. Також створили додатковий об'їзд-алею між спорудами для пожежної безпеки. Визначивши головні підходи до будівель, продовжено головну пішохідну вісь. Таким чином утворився внутрішній дворик комплексу, який забезпечує інсоляцію приміщень.
Перетворюємо внутрішній дворик у засклений хол – атріум, який поєднує усі функціональні блоки комплексу. Таким чином, головний хол створює комфортне середовище для усіх категорій відвідувачів, одночасно об’єднує функціональні блоки та розділяє потоки. Також, ідея полягає у тому, щоб усі більш громадські функції у проекті були розташовані ближче до входу, забезпечуючи більшу приватність іншим функціям.
Повертаючись до планування території, створюємо додаткові пішохідні зв’язки, господарський заїзд та розворотний майданчик. Далі створюємо аванзону перед головними входами та додаємо паркомісця. Додаємо озеленення та влаштовуємо відпочинкові майданчики для усіх категорій відвідувачів.
Аксонометрія комплексу:
Головний фасад комплексу запроектований у світлих тонах з використанням фасадних панелей Metipol, та дизайн-профілів Rauta.
Поперечний розріз головного холу, де добре видно як виконане світлопрозоре накриття атріуму за допомогою сталевих ферм. Також ми розробили ряд вузлів у програмі TEKLA.
Бічний фасад зі сторони алеї та учкомбінату, де з’являються кольорові акценти.
Повздовжній розріз по головному холу. Також у розрізі видно ферму сталевого каркасу спортзалу.
У підземному поверсі під частиною будівлі розташовані складські приміщення кухні ресторану, а також кухня їдальні.
На 1-му поверсі з вулиці ми потрапляємо у головний хол, який об’єднує усі функціональні блоки комплексу, зокрема спортивний блок, медичні приміщення, ресторацію, входи у готель та адміністративну частину. Трохи далі розміщена їдальня, яка обслуговуватиме освітню частину. У більш приватній частині ділянки гуртожиток, який також має вихід в загальний хол.
У 2-му поверсі розміщені 4 навчальні класи, учительська та актова зала. Також готельні номери та офіс з конференц-залом на 20 осіб. З 2 по 5 поверх розміщені кімнати гуртожитку з зонами для відпочинку проживаючих.
На 3-му поверсі – 6 навчальних класів, дирекція школи, тренажерний зал з переодягальнями, готельні номери та кімната обслуговування, офіс з конференц-залом на 50 осіб.
У 4-му поверсі готель, офіс та гуртожиток.
На 5-му поверсі офіс з терасою над готелем, гуртожиток.
Основний принцип, яким ми керувались, це створити комфортне середовище для обох будівель, як для учбового комбінату так і для нашого комплексу. У результаті гри форм та об’ємів та використання сталевих конструкцій ми отримали гармонійну форму будівлі та території з повагою до існуючого середовища. Не менше уваги приділено формуванню архітектури інтер’єру та усього внутрішнього простору з думкою про комфорт кожного відвідувача.
Каркас розроблено з використанням металевих колон та балок. В проекті є ряд інженерних рішень, які показують ефективність застосування сталевих конструкцій. Зокрема головний хол, накритий великопролітними фермами, та консоль готелю виконана із використанням ферм в парапеті.

Thank you for watching!
Frankivsk Sports School | 1st prize winner
650
4.7k
26
Published:

Frankivsk Sports School | 1st prize winner

A project of multifunctional sports&educational complex in Ivano-Frankivsk, Ukraine. The project made for an annual architectural contest STEEL F Read More
650
4.7k
26
Published:

Tools