Klient: Jonston Gin
Zdjęcia: Maria Piwońska
Zakres:
Projekt logo
 Projekt etykiet na butelki
Projekt oraz wdrożenie strony internetowej
Opracowanie charakteru marki i linii komunikacji

Wyzwanie
Celem projektu było stworzenie nowej marki ginu rzemieślniczego w kategorii premium. Wyzwanie stanowiło zaprojektowanie ciekawej, nietuzinkowej identyfikacji na niszowym rynku alkoholi rzemieślniczych oraz skoordynowanie działań z procesem budowania dedykowanej destylarni marki. 
Plan komunikacji marki
W oparciu o szczegółowy brief przedstawiający oczekiwania klienta, stworzyliśmy plan komunikacji marki określający analizę rynku, sytuacją wyjściową i konkurencję dla ginu w Polsce. Dogłębna weryfikacja rynku pozwoliła nam określić grupy docelowe, wyodrębnić z nich persony i kompleksowo zaprojektować charakter marki Jonston Gin.
Realizacja
Projekt rozpoczęliśmy od stworzenia logo, inspirując się materiałami na temat Jana Jonstona. We współpracy z Muzeum Okręgowym w Lesznie wykorzystaliśmy materiały historyczne i źródłowe do stworzenia sygnetu. Kolejnym etapem było zaprojektowanie oraz koordynacja druku etykiet na dwie odmiany ginu. Dopełnieniem projektu było przygotowanie strony WWW oraz brandowanych materiałów takich jak stopki mailowe, wizytówki czy papier firmowy. 
Projekt logo
Charakterystyczny sygnet Jonston Ginu został zainspirowany ilustracją Jelonka Rogacza z dzieła naukowca Jana Jonstona pt. „Historiae naturalis”. Do wykonania logotypu użyliśmy skanów przedstawiających Jelonka Rogacza, które następnie zostały przeniesione do wektorów, połączone ze sobą i wypełnione kolorem miedzianym - nawiązującym do koloru kadzi Jonston Ginu. 
Projekt etykiet
Jonston Gin został stworzony w dwóch wariantach - Polish Dry Gin oraz Hibiscus Infused Gin. Pierwszy z nich powstał z myślą o mężczyznach lubiących wyrazisty, ziołowy smak. Drugi wariant jest zdecydowanie delikatniejszy, kobiecy. Dominuje w nim fuzja aromatycznych botaników. Każdy z rodzajów Ginu posiada swój składnik dominujący - w wersji męskiej są to jagody jałowca, a Gin kobiecy wypełnia aromat hibiskusa. Na podstawie specyfikacji produktu powstały nasze etykiety. Wyrazisty Polish Dry Gin otrzymał etykietę o dominującym kolorze granatowym, której tło wypełnia ilustracja jagód jałowca. Wersja damska została przedstawiona w delikatnym różu uzupełnionym w tle o ilustrację hibiskusa. 
Projekt strony
Powstała strona internetowa przepełniona jest ilustracjami botaników wchodzących w skład Ginu oraz wieloma zdjęciami prezentującymi koktajle, historię czy botaniki. Zależało nam aby strona była interesująca wizualnie dla użytkownika. Zastosowaliśmy animację logo, w której elementy logotypu przybliżają się do siebie tworząc całość. Ważnym elementem strony są rendery butelek subtelnie pojawiają się na stronie. Strona jest responsywna, intuicyjna w nawigowaniu, przedstawia produkt i jego genezę.

Chcesz porozmawiać, spotkać się lub otrzymać ofertę?
Zacznijmy pracować nad twoją marką!
Jonston Gin
Published:

Project Made For

Jonston Gin

Celem projektu było stworzenie nowej marki ginu rzemieślniczego w kategorii premium. W oparciu o szczegółowy brief przedstawiający oczekiwania kl Read More

Published: