Punkt Krytyczny's profile

Wydawnictwo Piętka

Klient: Wydawnictwo Piętka
Zakres:
Rebranding
Identyfikacja wizualna
Obsługa Social Media
Kampanie reklamowe
Sklep internetowy

Rebranding
Rebranding miał na celu odświeżenie marki, unowocześnienie jej identyfikacji wizualnej i ujednolicenie działań marketingowych. Proces bazował na dwóch założeniach: rozwój firmy,  przy jednoczesnej czytelności i rozpoznawalności przez odbiorcę. Finalna wersja wizualnie nawiązuje do przeszłości marki, jednocześnie wprowadzając markę w nowy okres rozwoju.
Obsługa social media
Skupiliśmy się na dobraniu odpowiedniej narracji wobec grupy docelowej firmy oraz sposobie prezentowania produktów jak i ich zastosowań - a to wszystko w odpowiednio wcześniej zaprojektowanej szacie graficznej. Różnorodność formatów na kanałach Social Media pozwoliła dotrzeć do nowych odbiorców, tworząc tym samym społeczność zaangażowaną w działania firmy.
Kampanie reklamowe
Badania grupy docelowej firmy pozwoliły nam obrać odpowiednią drogę dla kampanii reklamowych. Zoptymalizowane działania przyciągnęły szeroką grupę odbiorców, tym samym wpływając pozytywnie na efekty sprzedażowe, jak i na rozwój kanałów Social Media. Stworzyliśmy kampanie Facebook Ads oraz Instagram Ads dedykowane określonym grupom produktowym, jak również podjęliśmy działania związane z e-mail marketingiem oraz Google Ads.
Przeprowadziliśmy szereg analiz, których wyniki pozwoliły nam przeprowadzić rzetelny proces projektowy. Podczas projektowania mieliśmy na uwadze długą historię firmy oraz rozpoznawalność na rynku. Stworzyliśmy logo, które odpowiada na chęć odświeżenia marki, unowocześnienia jej identyfikacji wizualnej i uspójnienia działań marketingowych, przy jednoczesnym uszanowaniu jej historii.
Na podstawie przeprowadzonych analiz potrzeb odbiorców, stworzyliśmy dedykowany landing map personalizowanych. Projekt ten charakteryzuje się intuicyjnością obsługi oraz funkcjonalnością. Powstał on o koncepcję wcześniej przeprowadzonego rebrandingu, skupiającego się na unowocześnieniu oraz ujednoliceniu działań marketingowych marki, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji.
Przeprowadzone przez nas badania rynku oraz grup docelowych firmy, pozwoliły na dobranie idealnie wkomponowanych, nienachalnych treści, które - bazując na statystykach - cieszą się pozytywnym odbiorem wśród nowych odbiorców. Stworzyliśmy kampanie Facebook Ads oraz Instagram Ads dedykowane określonym grupom produktowym, jak również podjęliśmy działania związane z e-mail marketingiem oraz Google Ads.

Chcesz porozmawiać, spotkać się lub otrzymać ofertę?
Zacznijmy pracować nad twoją marką!

Wydawnictwo Piętka
Published:

Project Made For

Wydawnictwo Piętka

Przeprowadzenie rebrandingu, który miał na celu odświeżenie marki, unowocześnienie jej identyfikacji wizualnej i ujednolicenie działań marketingo Read More

Published: