Ideja
Usled detaljne analize predmetnog područja i položaja umetničkog paviljona „Cvijeta Zuzorić“ primećena je međusobna disonanca koja je služila kao motiv autorskog koncepta.
Zajedno sa činjenicom da je ova ustanova slabo posećivana, osećala se potreba za aktivacijom tog područja. Ovakvom arhitektonskom revitalizacijom bi značajno uticali na broj posetioca što je značajan faktor kulturoloških ustanova.

Presek u trodimenzionalno sagledanoj projekciji (Gore)
Ambijentalni prikaz (Dole)

Analiza
Autorska nadogradnja bi omogućavala fleksibilnost kako gradnje tako i korišćenja tog prostora, zbog njegovog planiranog montažno-demontažnog konstruktivnog sistema. Time bi se omogućilo periodično korišćenje istog u zavisnosti od potrebe korisnika.
Bitno je nagovestiti da samim tim ne bi stupio u permanentni kontakt sa paviljonom te ga ne bi konstruktivno, arhitektonski narušavao.
Takođe, odabir materijalizacije bi bio usklađen kako bi vizuelno-estetska vrednost ostala sačuvana.

Ambijentalni prikaz
Koncept
Koncept se zasniva na nivelaciji paviljona sa neposrednim okruženjem što rezultuje ostvarivanje bolje komunikacije.
Ovakav poduhvat se realizuje kroz elegantnu interpolaciju od najviše tačke objekta, maločas pomenutom, montažno-demontažnom nadogradnjom. Na ovaj način sintetišemo paviljon sa terenom kako bi činili jednu celinu.
Time projekat pruža korisnicima novi prostor koji je predviđen za promociju umetničkog paviljona kroz potencijalne pravce ka Kalemegdanskoj terasi.

Osnove objekta sa nadstrešnicom zajedno sa njihovim trodimenzionalnim prikazima
Detalj nadstrešnice
Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski fakultet
Naziv predmeta: Prostor i oblik
Nastavnik: Miloš Kostić, asistent
Godina-semestar: Prva godina OASA - Drugi semestar
Student: Stevan Đekić
Interpolacija paviljona
Published:

Interpolacija paviljona

Published: