Щаслива Бітола
Дорожні записки з Македонії

За двісті кілометрів від столиці Македонії розташована Бітола. Усі можливі джерела інформації радять побачити це місто на власні очі. Переглядаючи світлини однієї з пошукових систем, ми зрозуміли, що фотографії в інтернеті не достатньо відображають усі позитивні відгуки на форумах і, сівши на потяг, вирішили переконати наш зоровий апарат, що Бітола дійсно цікава..
Столиця македонської жіночої моди (якщо моду можна гендерно диференціювати). Це перший умовивід усіх туристів, що потрапляють сюди. В Македонії існує навіть вислів – «Хочеш жінку – дорога тобі в Бітолу». Дівчата напевно виходятьз утроба матері на підборах, у стильних сукнях і з мейк-апом, а перший їхній напій не молоко, а мохіто. Головний бульвар вщент заповнений бутіками.Індустрія моди процвітає на повну.
Накожному півкроці кафетерії, ресторани на різний смак. Спочатку виникає враження, що люди живуть у цих закладах, змінюючи протягом дня локації з одного пабу на інший. Проте після кількох годин перебування у спокійній Бітолі ми зрозуміли цей приємний штиль і просто приєднались. Грецький спосіб життя – працювати і відпочивати. Співвідношення - один до двох.

Паралельно до центральної вулиці, що перенаповнена подібними гламурними забігайлівками, процвітає старий турецький базар. Практично в кожному македонському місті є подібні ринки. Унікальність цього місця торгівлі в його архітектурі. Напівзруйновані, чи відполіровані до блиску будиночки з різними вікнами й дверима, крихітні магазини, в яких можна придбати не характерні для українських ринків горіхи, каву, тютюн та дешевий турецький одяг, який у нашому місті продають під дорогим соусом.
Культурне життя проявляється у трьох іпостасях.Посиденьки у кафетеріях, щомісячні фестивалі та відзначання релігійних свят.
Кафе
терії, зазвичай, - сімейний бізнес. Прибуток з цієї справи забезпечений. У Бітолі усі без виключення цілодобово споживають каву в подібних закладах. А після розмов і напоїв – фестивалі, родзинкою яких є перевтілення. Звісно,не таке як у Кафки, але дещо схоже. Карнавали та дні масок надзвичайно популярні у цій балканській країні. Театральне життя теж на високому рівні.
Українська молодь відвідує подібні заходи в двох випадках– або під час шкільного примусового походу на виставу, або ж, коли хтось ненароком вручив безкоштовні квитки, причому у двох ситуаціях ми беремо з собою напої та насіння.
У Бітолі усе не так печально. Навіть європейські організації приєднуються до активного театрального життя міста. Молодь з усього світу бере участь у постановках на соціальну тематику-проблематику. Нам випала можливість потрапити на репетицію однієї з вистав, в якій крім місцевих жителів гратимуть актори з Естонії, Коста Ріки та Франції.

Окрім справ кафе-театральних, культурне життя цього краю тісно пов’язане з віросповіданням.Християнсько-мусульманська Македонія у всій її красі. Містичний спів з мечетей перегукується зі дзвонами монастирів.Це нагадує сучасну музику,в якій немає чистого стилю і артисти усього світу міксують різні інструменти - електронний саунд з органом, чи сопілку з репом. У Македонії релігію, як одну музичну композицію, сприймають тільки іноземці, для місцевих жителів це дві різні пісні, які ніколи не гратимуть в одному плейлисті.

Ім’я Бога в цьому місті різне, а от повітря одне для всіх. Хорошою якістю цієї субстанції Бітола завдячує своєму географічному розташуванню. Поблизу поселення знаходиться національний парк «Пелістер».Найвища точка - 2601м над рівнем моря.Розвинена інфраструктура дозволяє приймати туристів з усього світу - велолюбителів, гірськолижників, скелелазів.

 На висоті 2004м ми зрозуміли, що кедів і величезного бажання недостатньо. Потрібне справжнє гірське обладнання та глюкоза у вигляді купи шоколадних батончиків. Вода, котру придбали в місті не знадобилась. Ресурси парку «Пелістер» забезпечують всю країну цією надважливою рідиною. Її смак не нагадує жодну з нами продегустованих коли-небудь. Занадто м’яка, щоб бути гірською. Можливо саме це вплинуло на людей Бітоли й околиць. Люди на вулицях усміхаються. Навіть маленькі дівчатка ромського походження просять дінари (македонська грошова одиниця) дивовижним чином. З щасливим обличчям.
Happy BITOLA
Published:

Happy BITOLA

happy Bitola! try it!

Published:

Creative Fields