Dmytro Reifschneider's profileOlena Dzhula-Reifschneider's profile

GRAND Hotel

GRAND Hotel
Location: Lviv, Ukraine
Area: 1 700 sqm
Status: 2nd prize in the achitectural competition (2022)
Team: O.Dzhula-Reifschneider, D.Reifschneider, A.Kravchuk, L.Gorobets, A.Sas, M. Nagorna
З певних причин будівля на розі вулиць Дорошенка і проспекту Свободи завжди була нижчою ніж сусідні будівлі вздовж проспекту, окрім короткого періоду на початку історії готелю “Центральний” до будівництва готелю “Гранд”. І це здається дещо несправедливим, зважаючи на те, що споруда знаходиться на перетині таких важливих вулиць. Початково планувалось спорудження на наріжнику вежі і шпиля, але цим планам не судилося збутися. Проте в цьому і є неоднорідність і непередбачуваність творення міста. Вважаємо, що такі поодинокі відхилення від чогось передбачуваного і звичного творять шарм і дух місця.

Тому ми вирішили не відновлювати історичну справедливість і не пропонувати візуального акценту на наріжнику, щоб не міняти звиклий образ даної споруди. А підійшли  до завдання більш контекстуально - вписали новий об’єм у історичний контекст так, щоб підтримати існуючий ансамбль (споруда банку - готель Грант - проектований будинок і (!) будинок №9 по просп.Свободи), але і в той же час виразити нову субстанцію у сучасній  манері, притаманній нашій епосі. 
Пропонуємо влаштування дещо вищої двоскатної покрівлі, яка б дозволила отримати більше простору на мансардному поверсі, але яка все ж композиційно підходила існуючій споруді. Вирівнюємо лінію гребеня покрівлі задля ціліснішого образу. Контурам даху надаємо більш плавних форм, які досить м’яко сідають в сформованому середовищі, але надають цій формі сучасного образу, відповідно до нашого часу.  Також використовуємо сучасний покрівельний матеріал - Rheinzink. Так ми говоримо, що новий дах це все ж нова субстанція, додана у наші дні. 

Також влаштовуємо проріз в покрівлі для влаштування тераси і вікон із готельних номерів. Це така собі інтерпретація мансардних вікон, тільки в традиційному підході на покрівлі піднімаються вертикальні поверхні для влаштування вікон із мансардних поверхів, а в даному випадку ми навпаки вирізали отвір і влаштували вертикальну площину вікон нижче схилу покрівлі. В результаті отримали схожий образ із точки зору пішоходів - смужку вікон на покрівлі.​​​​​​​
В просторі нового даху влаштовуємо готельні номери в двох рівнях. На нижньому рівні - вітальня висотою 1,5 рівня (4,5 м), а на 2му рівні спальня з видом на панораму міста. Тераса знаходиться між цими рівнями. З неї відкривається чудовий вигляд на місто.
Озеленення відіграє одну з ключових ролей в даному проекті. Вважаємо, що в сучасних екологічних умовах мусимо робити максимум для збереження звиклих кліматичних умов, особливо у містах. Тому передбачаємо інтенсивне озеленення літнього майданчика, дахової тераси та внутрішнього дворика. Озеленення на даховій терасі символізує проріз в міській тканині, крізь який проростає ліс.
Внутрішній дворик накриваємо світлопрозорим типом покрівлі із контуром , який відтворює складну форму двору. Дощову воду із внутрішньої частини покрівлі пропонуємо  збирати в резервуари і використовувати для поливу рослин у внутрішньому дворику.
Щодо існуючих вуличних фасадів споруди дотримуємося конкурсного завдання, а саме підходу категоричної реставрації. Погоджуємося із тим, що в результаті ряду перебудов і реставрації споруда втратила цілісний образ. Тому пропонуємо ряд заходів для відновлення композиційної цілісності та оригінального вигляду фасадів.

Бачимо доречним відновити первісний вигляд партерного поверху, а саме аркові вітрини в створі із верхніми вікнами. Тому вирішили запропонувати підняти відмітку верху арок до первісної висоти, а також опустити прорізи до рівня підлоги. Пропонуємо відновити первісний ритм руста.​​​​​​​
Fasades
Суцільний балкон 2-го поверху вважаємо є також композиційно недоречним. Тому пропонуємо повернути первісний вигляд балконам, а саме відновити два наріжні балкони (2-й і 3-й поверхи) та один балкон на рівні 2-го поверху з боку проспекту Свободи. А також відновити балюстради під вікнами 2-го поверху.
Щодо вікон, то вважаємо доречним відновлення дерев’яних вікон 2-го і 3-го поверхів із первісним членуванням. Це також позитивно вплине на загальний образ споруди. Щодо вітрин 1-го поверху, то пропонуємо використати суцільне засклення без додаткових членувань, а також безрамні скляні вхідні двері. Як показує історія перебудов даної споруди, вітрини перших поверхів найшвидше піддавалися змінам відповідно до актуальних запитів та технологій. Тому вважаємо, що відновивши первісне членування прорізів, можна буде повернути споруді автентичний образ, проте вітрини можуть бути відображенням сучасних запитів комерційних установ.
GRAND Hotel
Published:

Project Made For

GRAND Hotel

Published:

Creative Fields