Szymon Satora's profile

Audacity (redesign)


WSTI Katowice /2016
Zadanie na podstawy marketingu:
Redesign logo

BRIEF PRODUKTU - AUDACITY

Opis firmy i produktu
Audacity jest darmowym, łatwym w użyciu programem do nagrywania i edycji dźwięku dla systemów Windows, Mac OS X, GNU/Linux i innych.  Program pozwala m.in. na podstawową edycję (wklejanie, kopiowanie, usuwanie, łączenie/dzielenie ścieżek, itd.) sygnałów dźwiękowych. Oferuje ponadto wiele ciekawych i użytecznych efektów oraz filtrów. Posiada narzędzie do redukcji szumów, które w wielu przypadkach działa bardzo skutecznie, a także generatory tonów. Możliwe jest normalizowanie i ustawianie poziomu dźwięku w poszczególnych ścieżkach i jego fragmentach oraz kształtowanie charakterystyki częstotliwościowej. Bardzo ważna jest możliwość tworzenia dźwięku w kilku formatach (np. w popularnym obecnie MP3 lub w OGG). Dodatkowo można to zrobić w szerokim zakresie jakości, w zależności od potrzeby użytkownika, ustalając zadana przepływnosc
bitowa (bitrate), która jest regulowana w bardzo szerokich granicach - od 8 kbit/s, do 320 kbit/s. Uzyskuje się to dzięki dużym możliwością kodeka LAME. W efekcie otrzymuje się właściwy kompromis pomiędzy pożądaną jakością pliku dźwiękowego, a jego wynikowym rozmiarem na dysku.



Sytuacja na rynku
Jest liderem na rynku, w obrębie darmowych programów do edycji dźwięku. Zadebiutowała 16 lat temu 28 maja 2000r.
Pomimo tego, iż jest to darmowy program – ciągle się rozwija. Ostania aktualizacja miała miejsce 26.06 2020, czyli całkiem niedawno.
Docelowa grupa odbiorców
Program jest postrzegany jako mało zaawansowany program dla amatorów do podstawowej edycji dźwięku, jednak jego możliwości pozwalają na zaawansowaną obróbkę ścieżki dźwiękowej.
Program ten jest dla osób, którzy mają jakikolwiek kontakt z dźwiękiem. Jednakowo młodzież, która chce przyciąć kawałek ulubionej piosenki, ale też dla wokalistów czy specjalistów zajmujących się obróbka audio.
Wiek 10+


Cel redesignu
Odświeżenie wizerunku produktu. Zwrócenie uwagi na zaawansowane cześci programu z zachowaniem dostępu dla amatorów.
Zakomunikowanie chęci wybicia się ponad płatne programy. Uproszczenie znaku. Poprawa czytelności i odbioru produktu jako zaawansowany program poprzez logotyp, który będzie funkcjonował jako ikona aplikacji na komputerach, smartfonach i tabletach.
Konkurencja 
Najwieksza konkurencja sa programy płatne.
Adobe Soundbooth i Adobe Audition.
Audacity (redesign)
Published:

Audacity (redesign)

Published: